Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Magazynowanie towaru w e-commerce

Magazynowanie towaru w formie fulfillment, to jedno z ważnych zagadnień handlu elektronicznego. Nie każdy się na to decyduje, niemniej widząc, jak działają największe sieci, zajmujące się tym, można założyć, że sporo e-sklepów decyduje się na takie rozwiązanie. Nie jest to więc zaskoczeniem. Tym bardziej, że właściciel witryny internetowej, może w tym czasie zająć się innymi sprawami. I nawet jeżeli uznamy, że nie jest to idealne rozwiązanie, to posiada bezwzględnie sporo plusów.

Magazynowanie towaru – na czym polega

No bo odpowiedzmy sobie na pytanie, czy można magazynowanie towaru z pełną obsługą, czyli przygotowaniem asortymentu do sprzedaży, pakowaniem i wysyłką, zrobić coś jeszcze, żebyśmy cały ten proces mieli z głowy. Bo wiadomo przecież, że nie ominie nas konieczność zarządzania procesem dostarczania towaru. Kontrola zapasów również będzie po naszej stronie. Czy to więc wada jest tego rozwiązania, czy może jednak zaleta? Odpowiedź na to pytanie, wydaje się prosta, ale dużo zależy od tego, w którym momencie jesteśmy rozwoju naszej firmy.

Magazynowanie towaru – obsługa

To, co jest najciekawsze w tym obszarze zarządzania własną firmą, to fakt, że nie musimy znać się na tym, czym jest magazynowanie towaru. Wystarczy, że mamy pewność, że nasz partner ma ten aspekt w jednym palcu, a jego pracownicy, rozwiązują wszelkie problemy w mgnieniu oka. Oddając ten aspekt nie oznacza jednak, że będziemy chcieli mieć wpływ na przykład na estetykę wysyłki. Szczególnie, kiedy będzie tego wymagała jakaś wyjątkowa sytuacja. Tutaj oczywiście wchodzi w grę zaufanie do naszego partnera, ale bez tego, trudno byłoby w ogóle prowadzić jakąkolwiek firmę. W biznesie większość naszych założeń wynika z zaufania. Do pracowników, do towaru, którym obracamy, do klientów, którzy zamawiają poszczególne produkty.

Zaopatrzenie magazynu

Tego aspektu nie pozbędziemy się, korzystając z fulfillment. Nie ma takiej opcji. Trudno to też uważać za wadę, ponieważ to my prowadzimy sprzedaż, to my mamy pomysł na biznes. Zatem decyzje, jakie będziemy podejmować w tym zakresie, muszą należeć do nas. Oczywiście zaopatrywanie magazynów będzie wynikać z tego, jak wygląda rotacja zapasów. Może się wydawać, że i to będzie na naszej głowie, ale wystarczy, że zintegrujemy program magazynowy z programem sklepu internetowego i będziemy mieli codziennie podgląd tego, jak to wygląda. Owszem będą potrzebne inwentaryzacje, co jakiś czas, żeby nas nic nie zaskoczyło. Ale – trzeba przyznać, i tak na końcu ten proces wykona firma, której oddaliśmy magazynowanie naszego towaru. 

Artykuł Magazynowanie towaru w e-commerce pochodzi z serwisu Maruda24.pl.



This post first appeared on Maruda24, please read the originial post: here

Share the post

Magazynowanie towaru w e-commerce

×

Subscribe to Maruda24

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×