Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

“Tarihi bir kavşak noktasında çok önemli bir halk oylamasının arefesindeyiz”

Bugüne kadar AK Parti hükumetlerinin çok önemli reformlar gerçekleştirdiğini belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

“Ama inan bu halk oylaması hepsinden daha önemli bunu ne kadar vurgularsak azdır. Bu bir genel seçim değil doğru ama genel seçimlerden daha önemli. Burada bir aday yok, bir şahıs ismi bir parti tercihi söz konusu değil ama bu milletin istikbaliyle ilgili çok önemli bir seçimdir. Tarihi bir kavşak noktasında çok önemli bir halk oylamasının arefesindeyiz.”

AK Parti olarak Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi’ni anlatmak için kapı kapı dolaşacaklarını işaret eden Yılmaz, bütün partililerden destek isteyeceklerini aktardı.

Yeni yönetim sisteminin özünde millet olduğunu vurgulayan Yılmaz, şu değerlendirmede bulundu:

“Bugünkü sistemde Cumhurbaşkanı teamül gereği en fazla oy almış partiye ‘hükumeti sen kur.’ diyebilir. Unutmayın 28 Şubat günlerini, o günlerde hiçbir şekilde gücü olmayan milletvekillerine yetkiler verildi, ayak oyunları oynandı ve halkın hiç istemediği hükumetler oluşturuldu. Çünkü parlamentoda vesayetçi yapıların ayak oyunları yapması mümkün. Parlamentoda belli sayıda milletvekilleri var, istedikleri gibi birini cumhurbaşkanı yapma imkanları var, istedikleri hükumeti kurma yetkileri var. Hele AK Parti gibi güçlü bir parti yoksa, Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü bir lider yoksa vesayetçiler bu tür ayak oyunları yapabilir. Ama halk doğrudan gidip Cumhurbaşkanını ve hükumeti tayin ederse vesayetçiler artık hiçbir imkan bulamayacaklar.”

Cevdet Yılmaz, yeni sistemle ilgili muhalefet partilerinin bilgi kirliliği yaptığını savunarak, “Hani bir söz var. Yalancının mumu yatsıya kadardır. Yalancının mumu 16 Nisan’a kadardır inşallah.” dedi.

Kaynak: http://www.akgundem.com.tr/8220-tarihi-bir-kavsak-noktasinda-cok-onemli-bir-halk-oylamasinin-arefesindeyiz-8221/31223/ gitmek için TIKLA

“Tarihi bir kavşak noktasında çok önemli bir halk oylamasının arefesindeyiz” yazısı ilk önce üzerinde ortaya çıktı.This post first appeared on Haberler Geliyoo, please read the originial post: here

Share the post

“Tarihi bir kavşak noktasında çok önemli bir halk oylamasının arefesindeyiz”

×

Subscribe to Haberler Geliyoo

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×