Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

'İstihdam sözünü tutmayanları ifşa edeceğim'


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Şubat’ta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Şurası’nda başlattığı ‹stihdam seferberliği’ne iş dünyası çığ gibi katılım göstererek, 1.2 milyon istihdam sözü verdi. İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD), Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Yıldız Holding, Abdi İbrahim Holding,Türikye Perakendiceler Federasyonu, Turkcell gibi iş dünyası temsilcilerinden gelen istihdam sözünü değerlendiren  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Hepsinin de bizzat takipçisiyim” dedi

GAZİANTEP ÇALIŞIYOR

Dün Gaziantep’te toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’teki yeni istihdam haberlerinden memnun olduğunu ve ildekisanayi üretiminin hızla devam ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bazı yerlerde sıkıntı varken, Gaziantep’teki fabrikalar, işyerleri harıl harıl çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde bir istihdam seferberliği başlattık. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nin 15 bin istihdamla katkı verdiğini gördük, çok memnun olduk. 15 bin kişi organize sanayide işbaşı yapacak. Hepsinin de takipçisiyim. Söz verip de yerine getirmeyen, tüm ülkeye ifşa edeceğimi belirtmek isterim” dedi. 

GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR

Gaziantep’in yanı başındaki Suriye’de yaşanan iç savaşın sona ermesinin ardından Suriye’nin imarına yönelik Gaziantep’in merkez olacağına ilişkin önemine de vurgu yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Suriye’deki sıkıntılar sona erdiğinde Gaziantep çok daha büyük atılımın içine girecektir. Şimdiden hazırlığınızı yapın, güzel günler sizleri bekliyor” diye konuştu.

TÜRKONFED: İstihdam seferberliği işsizliğin çözümü

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlatılan İstihdam seferberliği’ne ‘iş gücünün eğitim ve kalitesine’ odaklanan politika önerisiyle destek verdi. TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, TÜRKONFED çatısı altındaki 25 federasyon, 190 dernek, 24 bin 100 iş insanı ve 40 bine yakın şirketi, istihdamda sürdürülebilir büyüme hedefiyle harekete geçireceklerini belirtti. Kadoğlu “TÜRKONFED olarak, özel sektörün gelişmesi, özellikle kadın ve genç istihdamının toplam istihdam içindeki oranının artırılması, bölgesel ve sektörel kalkınmanın sürdürülebilir olması için önemli çalışmalar yürütüyoruz. İstihdam seferberliği’nde büyümenin kalitesine odaklanan, verimlilik artışını hedef alan ve bu doğrultuda insan kaynağının etkin kullanılmasını ilke edinen bir anlayış, sadece işsizlik sorunumuzun çözümünde değil aynı zamanda cari açık ve katma değerli yüksek üretimin artışında da ivme yaratacaktır” dedi.

 Kaynak: http://www.star.com.tr/guncel/istihdam-sozunu-tutmayanlari-ifsa-edecegim-haber-1188455/ gitmek için TIKLA

'İstihdam sözünü tutmayanları ifşa edeceğim' yazısı ilk önce üzerinde ortaya çıktı.This post first appeared on Haberler Geliyoo, please read the originial post: here

Share the post

'İstihdam sözünü tutmayanları ifşa edeceğim'

×

Subscribe to Haberler Geliyoo

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×