Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Terör örgütü tamamıyla silah bıraktı


Kolombiya’da 52 yılda 260 bin insanın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan silahlı mücadeleden sonra imzalanan barış anlaşması kapsamında son 300 Farc militanı da silahlarını teslim etti. Böylece yaklaşık 6900 kişilik milis gücü tümüyle Silah bırakmış oldu.

MİLİSLER SOSYAL HAYATA KAZANDIRILACAK

FARC militanları ülkenin 26 farklı noktasında toplandı ve silah tesliminden sonraki aşamaya geçildi. Sırada FARC’ın siyasi mücadele veren bir gruba dönüşmesi ve silah bırakan milislerin de Sosyal Hayata kazandırılması bulunuyor.

Juan Manuel Santos yönetimi referandumda hayır kararı çıkmasına karşın 24 Kasım’da FARC örgütüyle barış anlaşması yapmıştı.

52 YILLIK SİLAHLI MÜCADELE SONA ERDİ

Kolombiya hükümetiyle FARC ancak 52 yıllık silahlı mücadelede 60 bin kişinin kaybolması ve 260 bin kişinin ölümünün ardından barış anlaşması imzalayabildi.Kaynak: http://www.haber7.com/dunya/haber/2261880-teror-orgutu-tamamiyla-silah-birakti gitmek için TIKLA

Terör örgütü tamamıyla silah bıraktı yazısı ilk önce üzerinde ortaya çıktı.This post first appeared on Haberler Geliyoo, please read the originial post: here

Share the post

Terör örgütü tamamıyla silah bıraktı

×

Subscribe to Haberler Geliyoo

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×