Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Koray Varol, sınavlara hazırlanan Menderesli öğrencileri motive etti

Koray Varol Akademi, sınavlara hazırlanan öğrenciler için İzmir - Menderes’te “TEOG Öncesi Motivasyon Konferansı” düzenledi. 350 öğrencinin yer aldığı konferanslarda Koray Varol; öğrencilere motive olmaları, özgüvenleri ve odaklanmaları için ipuçları verdi.

Menderes Kaymakamı Ahmet Ufuk Hasçakal, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı’nın da yer aldığı konferanslara katılımından dolayı Koray Varol’a teşekkür edilerek çiçek verildi.

Koray Varol Akademi’nin Kurucusu, Eğitim Koçu ve Yayıncı Koray Varol, TEOG sınavlarına hazırlanan 8. sınıf öğrencileri için İzmir - Menderes’te peş peşe iki konferans gerçekleştirerek, sınav başarısı için kilit tüyoları verdi.

Menderes Belediyesi Nikâh Sarayı Kongre ve Sanat Merkezi’nde 29 Aralık Salı günü gerçekleşen konferanslara Menderes Kaymakamı Ahmet Ufuk Hasçakal, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, 20 farklı okulun müdürü ve öğrencileri katıldı. Konferansın açılışında konuşan Belediye Başkanı Bülent Soylu eğitimin öneminden bahsederek, “Ben köy okulunda okudum. Bizim dönemimizde çekilen zorlukları siz yaşamayın istiyoruz. Eğitmenlerin sözleri sizler için çok değerli. Kendinize güvenin çünkü biz de size güveniyoruz” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Bardakçı ise, öğrencilerden hedeflerini yüksek tutmalarını istedi.

“Başarmak isterseniz olur”
Toplamda 350 öğrenciye konuşma yapan Koray Varol; TEOG sınavlarına doğru bir sistemle hazırlanılması, özgüven ve motivasyonlarının arttırılması, özellikle de ergenlikle iç içe geçen bu dönemde çocukların kendilerini sınava nasıl hazır hissetmeleri gerektiği gibi noktalarda bilgilendirme yaptı.

Motivasyonun başarıdaki en büyük etken olduğunu savunan Koray Varol, “Sınavda başarılı olabilmenin en önemli 3 unsuru özgüven, motivasyon ve odaklanmadır. İstediğini ve kendinize güvendiğiniz takdirde çok çalışarak hayallerinize ulaşabilirsiniz” dedi.

Öğrencilere; özgüven sahibi olmaları, motivasyonlarını yüksek tutmaları ve odaklanmaları gerektiğini vurgulayan Koray Varol başarılı olmanın ipuçlarını verdi: “Bir şeyleri ezberlemek zor mu geliyor? Sabah kalktığınızda 10 dakika ve akşam yatmadan önce 10 dakika çok önemlidir. Ezber yapmak için bu anları kaçırmayın ve tekrar edin, böylece unutmayacağınızı göreceksiniz. Sınav anında heyecanlanıyorsanız, heyecanınız geçene kadar çok çalışmalısınız. Kendinize güvenin ki, heyecan duymayın. Ders çalışmakta zorlanıyorsanız önce 30 dakika çalışıp diğer günler zamanı artırabilirsiniz. Böylelikle yükselen bir çalışma temposuna kavuşursunuz. Sınavda bildiğiniz soruları yanlış yapmamak için önce kendinize güvenin. Soruları çok hafife almayın, ama gözünüzde çok fazla da büyütmeyin. Kendinize hedef belirleyin. Hangi okula gitmek istediğinize, oradan mezun olanların hangi üniversiteye gittiğine ve hangi meslekleri seçtiğine göre kendinize bir yol haritası çıkarabilirsiniz”

Koray Varol Akademi eğitimleri ve yayınları detaylı hakkında bilgi almak isteyenler http://korayvarol.com adresini ziyaret edebilir, (212) 263 08 66 numaralı telefonu arayabilir.This post first appeared on Kurumsalhaberler.com - Basın Bültenleri, şirket, please read the originial post: here

Share the post

Koray Varol, sınavlara hazırlanan Menderesli öğrencileri motive etti

×

Subscribe to Kurumsalhaberler.com - Basın Bültenleri, şirket

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×