Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

E-ticaret sitelerinde mail pazarlamanın önemi

E-ticaret sitelerinin en önemli hedefleri marka bilinirliğini arttırmak ve satış grafiğini yükseltmektir. Dijital dünyada en etkili iletişim araçlarından biri e-posta pazarlaması olunca e-mail pazarlaması kampanyaları kullanarak satışları yükseltebilmek mümkün. Mail pazarlama ürünü ile birçok teknolojik yeniliği müşterileri ile buluşturan Sendpulse, satışlarını arttırmak isteyen e-ticaret siteleri ve sektöründe iyi bir başlangıç yapmak isteyen firmaları başarıya ulaştırıyor.

E-ticaret siteleri SendPulse ile hangi e-posta pazarlama taktikleri ile başarıyı yakalıyor?
Günlük ya da haftalık kampanya düzeni oluşturuyorlar.
Müşterilerine hediye çeki göndererek web sitelerinden devamlı alışveriş yapılmasını sağlıyorlar.
Gönderileri ilgi çekiyor ve özellikle sosyal medyada paylaşılıyor.
Müşterilerinin ilgi alanları ve alışveriş yapma biçimlerine göre gruplandırma yaparak e-posta pazarlama kampanyaları hazırlıyorlar.
Hoş geldiniz, doğum günü, geri kazanma, sepette ürün bırakanlara hatırlatma yapmak gibi pazarlama otomasyonunun yoğun olarak kullanıldığı temel taktikleri kullanarak satışlarını arttırıyorlar.

SendPulse e-ticaret sektöründe hangi entegrasyonları kullanıyor?
Günümüzde birçok şirket, dijital pazarlama sektöründe güçlü olumlu sonuçlar alabileceği e-mail pazarlama kampanyaları hazırlıyor ve bu mail marketing çalışmaları kendi içinde güncel entegrasyonlarla geliştiriliyor. Güncel teknolojileri kullanıcılarına sunmak için sürekli olarak yeni ürünler ve özellikler üzerinde çalışan SendPulse; WoCommerce, Opencart ve PrestaShop gibi e-ticaret eklentilerinden faydalanmanızı sağlıyor.

WordPress'deki yeni veya mevcut web sitelerine dayanan hızlı, kolay ve ücretsiz çevrimiçi alışverişe olanak tanıyan Wocommerce, e-posta adreslerine şu bilgilerin otomatik olarak gönderilmesini sağlıyor:
- Sipariş oluşturuldu
- Sipariş işleniyor
- Sipariş tamamlandı. Sipariş işlenmesi sırasında abonelik için onay kutusu ekleyebilirsiniz. Onay kutusunu yerleştirebileceğiniz yerler; ödeme sayfasında ve sipariş sayfasında.

SendPulse, Wecommerce ile kolayca entegre edilebiliyor
E-ticaret mağazası için özelleştirilebilir bir ücretsiz ve açık kaynak kodlu platform olan Opencart, çok sayıda özellik ve 13.000'den fazla indirilebilir eklentiye sahip. SendPulse ve Opencart entegrasyonu sayesinde web site ziyaretçilerini tekrar web siteye yönlendirmek için web push bildirimleri gönderilebiliyor. Web push; müşterilere haberler, satışlar, sipariş durumu gibi etkinliklerde hızlı bir bilgilendirme sağlar.

PrestaShop ücretsiz, açık kaynak kodlu bir e-ticaret yazılım çözümüdür.

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin e-ticaret web siteleri oluşturmak için kullandığı PrestaShop ise daha fazla e-posta kampanyası için kişileri toplamak amacıyla e-posta adreslerini SendPulse'a aktarmaya olanak tanıyan bir platform. PrestaShop entegrasyonu kullanan bir SendPulse müşterisinin avantajları şunlardır:

- PrestaShop'dan SendPulse e-postaları aktarmak.
- Sadece posta listelerine kayıtlı olan kullanıcıların e-postalarını aktarmak.
- SendPulse'dan PrestaShop'a e-postaları aktarmak.

E-posta pazarlamacılığının e-ticaret siteleri için en ilgi çekici avantajı yatırım getirisinin olmasıdır. Güvenilir bir pazarlama danışmanıyla çalışmak süreci basit ve uygun maliyetli yapar. İşinizi büyütmenize, satışlarınızı arttırmanıza ve marka bilincinizi artırmanıza yardımcı olacak e-postalar, sms, web push ve smtp e-postaları göndermenin hızlı, sezgisel ve uygun fiyatlı bir yolu olan SendPulse maliyetten tasarruf etmenizi sağlar.This post first appeared on Kurumsalhaberler.com - Basın Bültenleri, şirket, please read the originial post: here

Share the post

E-ticaret sitelerinde mail pazarlamanın önemi

×

Subscribe to Kurumsalhaberler.com - Basın Bültenleri, şirket

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×