Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Dowody na związki Donalda Tuska z niemieckim wywiadem BND. Koniec kariery Donalda Tuska!

Posiadamy mocne dowody ukazujące związki b. premiera z Niemieckim Wywiadem Bnd. Odbywało się to za pomocą pośredników i firm przykrywkowych – powiedział w rozmowie z Polskim Radiem dla Zagranicy Wojciech Sumliński, autor książki „Niebezpieczne związki Donalda Tuska”.

Dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński wraz z byłym szefem delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Lublinie mjr Tomaszem Budzyńskim napisali książkę, która odsłania związki byłego premiera z niemieckim wywiadem. „Niebezpieczne związki Donalda Tuska” to owoc kilkunastomiesięcznej pracy autorów, którzy przedstawiają publikację, jako „kompendium wiedzy o byłym premierze”.

Wojciech Sumliński przyznał, że „prawda o Tusku jest zupełnie inna od obecnej kreacji”. – Były premier nigdy nie był tak dzielnym opozycjonistą za jakiego go dzisiaj mamy. Niczego nie dokonał, a raz tylko został zatrzymany w tzw. „kotle” m.in. razem z Krzysztofem Wyszkowskim, jednak wszyscy zostali wypuszczeni, a potem przechodzili piekło, poza jednym człowiekiem – Donaldem Tuskiem. Bez problemów dostał on paszport, podróżował po całej Europie – przyznał dziennikarz.

Autor książki dodał, że Donald Tusk, „to człowiek wykreowany na początku lat 90.” – Pojawia się w otoczeniu ludzi wywiadu m.in. Wiktoria Kubiaka. To właśnie Tusk przedstawił go jako swojego przyjaciela i wprowadził w środowisko liberałów. Tak zaczęła się jego kariera polityczna – powiedział.

– Mamy dowody ukazujące związki b. premiera z wywiadem niemieckim BND. Odbywało się to za pomocą pośredników i firm przykrywkowych. Na początku lat 90. rolę takich firm odgrywały fundacje. Jeżeli tacy ludzie jak Tomasz Budzyński (współautor książki) znajdowali ściśle tajne materiały u ludzi z tych fundacji, to byli to szpiedzy, pośrednicy. Potem ci ludzie finansowali Kongres Liberalno-Demokratyczny, z którego wywodzi się Tusk – stwierdził Wojciech Sumliński.

Kliknij na poniższe zdjęcie i przejdź do księgarni.

Niebezpieczne związki Donalda Tuska

Mamy dowody ukazujące związki b. premiera z wywiadem niemieckim BND. Odbywało się to za pomocą pośredników i firm przykrywkowych. Na początku lat 90. rolę takich firm odgrywały fundacje.

dn/radiozagranica.pl

Donald Tusk Foto: Shutterstock

Artykuł Dowody na związki Donalda Tuska z niemieckim wywiadem BND. Koniec kariery Donalda Tuska! pochodzi z serwisu Głos Gminny.This post first appeared on News Magazin Poland, please read the originial post: here

Share the post

Dowody na związki Donalda Tuska z niemieckim wywiadem BND. Koniec kariery Donalda Tuska!

×

Subscribe to News Magazin Poland

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×