Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Żydzi domagają się zwrotu „połowy miejscowości” w centrum Żegociny! Rozprawa już w maju!

Jak donosi regionalny serwis internetowy zegocina.in grupa ponad dwudziestu Żydów, za pośrednictwem znanej kancelarii adwokackiej z Krakowa, rozpoczęła procedurę starań o odzyskanie nieruchomości położonych w Żegocinie. Sprawa jest poważna, bo Żydzi wystąpili z roszczeniami dotyczącymi dużej ilości działek położonych w centrum Żegociny.

Zgodnie z coraz głośniejszymi przypuszczeniami sprawa roszczeń żydowskich wobec Polski staje się coraz bardziej widoczna. Ustawa przygotowywana przez rząd PiS, pozwalająca karać za przypisywanie narodowi polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez Niemcy podczas II wojny światowej, wobec której Izrael wyraził protest zapoczątkowała trwający właśnie konflikt dyplomatyczny na linii Polska-Izrael. Wielu niezależnych komentatorów i polityków wskazywało oficjalnie, że ta sprawa ma drugie dno? Coraz częstsze okoliczności wskazują na to, ponieważ wysuwane są roszczenia Żydów w stosunku do ziem położonych na terenie Polski.

Sprawa o majątki żydowskie odbędzie się 24 maja w Sądzie w Bochni

Sprawa dotyczy lat 60 – tych, kiedy to Skarb Państwa przejął nieruchomości w gminie Żegociny, a spadkobiercy utracili wszelkie prawa własności. Kilkudziesięcioosobowa grupa Żydów, mieszkających w Izraelu, USA, Austrii, Meksyku i Szwajcarii wspólnie wystąpiła z wnioskiem o wznowienie postępowania. Stronami obok Skarbu Państwa są m.in Gmina Żegocina, GS, Lasy Państwowe oraz ponad dwadzieścia osób fizycznych i prawnych.

Żegocina to gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim. Żegocina znajduje się na Obszarze Chronionego Krajobrazu Pogórza Wiśnickiego. Jest miejscowością o dużych walorach krajobrazowych i przyrodniczych, dysponuje dobrą baza noclegową i infrastrukturą turystyczną

Jak podaje portal zegocina.in działki, co do których Żydzi roszczą sobie prawa jest długa to tereny, na których aktualnie znajdują się budynki:
– Urzędu Gminy w Żegocinie,
– Centrum Kultury i Remizy OSP,
– Leśniczówka,
– „Pasaż u Żegoty”
– Budynek wielorodzinny tzw. „Mieszkaniowiec”
– Ośrodek Zdrowia,
– Środowiskowy Dom Samopomocy,
– Budynki GS, sklepy, domy handlowe, delikatesy,
– Park i Podwórko NIVEA
– Skład budowlany
– Sklep meblowy

Czy sprawa zapoczątkuje lawinę kolejnych wniosków?

Żydzi domagają się zwrotu "połowy miejscowości" w centrum Żegociny

Źródło: zegocina.in

BEZPŁATNA SUBSKRYPCJA
Zostaw adres email. Będziemy informować Cię bezpłatnie od czasu do czasu o najnowszych artykułach.
ZERO SPAMU! Szanujemy prywatność

Artykuł Żydzi domagają się zwrotu „połowy miejscowości” w centrum Żegociny! Rozprawa już w maju! pochodzi z serwisu Głos Gminny.This post first appeared on News Magazin Poland, please read the originial post: here

Share the post

Żydzi domagają się zwrotu „połowy miejscowości” w centrum Żegociny! Rozprawa już w maju!

×

Subscribe to News Magazin Poland

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×