Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Tarczyński o ojcu Cimoszewicza: Komunistyczny bydlak!

„Cały czas powtarzam i jestem z tego dumny, że jestem wnukiem Żołnierza Wyklętego. Trzecim pokoleniem tych, którzy walczyli z Niemcami i Sowietami” – podkreślał dziś na antenie TVP Info poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński.

Komentując wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej, którzy mówili o Polakach mordujących Żydów stwierdził, że Włodzimierz Cimoszewicz nie ma prawa się wypowiadać.

Jeżeli człowiek, który jest synem takiego bydlaka komunistycznego, mówię o Cimoszewiczu, który zażyczył sobie mieć swoją piwnicę, by znęcać się nad Żołnierzami Wyklętymi, to Cimoszewicz nie ma prawa się wypowiadaćstwierdził Tarczyński.

To odpowiedź posła PiS na wywiad, którego Włodzimierz Cimoszewicz udzielił w dniu 6 lutego 2018 Rzeczpospolitej.

Gdzie, zapytany czy: „Polacy brali udział w Holokauście?”

Oczywiście, że brali. Mówić trzeba o tym otwarcie i uczciwie. Dzisiejsze pokolenie nie jest za to odpowiedzialne. Jeśli jednak milczy lub kłamie, to stwarza swoją własną odpowiedzialność i podważa swoją wartość moralną. Antysemityzm był i pozostaje w naszym kraju endemiczny. Różnice dotyczą tylko jego natężenia i jawności w różnych okresach. Wojenna demoralizacja, prymitywizm i chciwość, antysemityzm, wszystko to składało się na wiele tysięcy indywidualnych, a czasem zbiorowych zbrodni. Jedwabne nie było jedyne. Na Podlasiu mordowano i grabiono w wielu miejscach. Szmalcowników ograbiających Żydów i osoby im pomagające były dziesiątki tysięcy. Szacuje się, że donosy do gestapo składało co najmniej 60 tysięcy ludzi. Większość Żydów, którzy unikali getta lub z niego uciekli, została zamordowana przez cywilnych Polaków i Ukraińców.

Artykuł Tarczyński o ojcu Cimoszewicza: Komunistyczny bydlak! pochodzi z serwisu Głos Gminny.This post first appeared on News Magazin Poland, please read the originial post: here

Share the post

Tarczyński o ojcu Cimoszewicza: Komunistyczny bydlak!

×

Subscribe to News Magazin Poland

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×