Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Historia pojazdu z zagranicy. Sprawdź importowany samochód w Internecie

Zamierzasz kupić auto z zagranicy, które nie jest zarejestrowane w Polsce? Zanim tego dokonasz, sprawdź jego historię. Dzięki  rozszerzonej usłudze Ministerstwa Cyfryzacji – Historia Pojazdu, możesz to zrobić zdalnie.

Na portalu historiapojazdu.gov.pl od niedawna nabywcy i właściciele samochodów importowanych z rynku wtórnego wybranych krajów europejskich oraz USA i Kanady mogą sprawdzić ich historię oraz wiarygodność co do stanu technicznego.

Usługa jest bezpłatna. Aby z niej skorzystać musisz zalogować się za pomocą profilu zaufanego. Sprawdzając musisz podać numer rejestracyjny oraz VIN interesującego Cię auta, a także datę pierwszej rejestracji.

Historia Pojazdu z zagranicy

Możliwość sprawdzenia pojazdu sprowadzonego z zagranicy to kolejne udogodnienie dla obywateli w ramach Programu CEPiK 2.0. Jeśli sprawdzany  przez nas pojazd jest w bazie zagranicznej, to w zakładce „Dane zagraniczne” zobaczymy informacje w siedmiu kategoriach:

    Kradzież

    Złomowanie

    Powypadkowy

    Uszkodzony

    „Przekręcony” licznik

    Niedopuszczony do ruchu

    Służył jako taxi

W przypadku potwierdzenia danej kategorii, w systemie pojawi się alert zaznaczony czerwonym wykrzyknikiem. Jeśli pojazdu nie ma w bazie zagranicznej, system również nas o tym poinformuje – na ekranie wyświetli się stosowna informacja tekstowa.

Obecnie historia pojazdu umożliwia sprawdzenie aut pochodzących z wybranych krajów europejskich (m.in. z Francji, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji) a także z USA i Kanady.

Foto: CC0 Creative Commons

Artykuł Historia pojazdu z zagranicy. Sprawdź importowany samochód w Internecie pochodzi z serwisu Głos Gminny.This post first appeared on News Magazin Poland, please read the originial post: here

Share the post

Historia pojazdu z zagranicy. Sprawdź importowany samochód w Internecie

×

Subscribe to News Magazin Poland

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×