Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

50 proc. poparcia dla PiS! Ulica i zagranica załamane!

Zaraz po tym gdy ujawniono, że to Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło na stanowisku premiera zostało wykonane badanie sondażowe Kantar Public.

Ten manewr ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego przyniósł PiS-owi aż 5 pkt Proc. wzrost poparcia i obecnie partia cieszy się najwyższym w historii 50-procentowym poparciem. Do tego to wynik o wiele lepszy od tego, jaki PiS osiągnęło w wyborach w październiku 2015 roku, kiedy to zdobyło około 37,58 proc. poparcia.

Platforma Obywatelska zajmuje drugie miejsce i traci 6 pkt. proc. poparcia. Na PO chce głosować obecnie 17 proc. Polaków. Trzecie miejsce na podium zajmuje Kukiz’15 z wynikiem 11 proc. (+ 3 pkt. proc. poparcia). Nie zmieniło się poparcie dla Nowoczesnej, która nadal może liczyć na 9 proc. głosów. Próg wyborczy przekracza jeszcze SLD z wynikiem 5 proc. Polskie Stronnictwo Ludowe zyskało 3 proc. głosów.

Wyniki porównano z badaniem Kantar Public dla TVP z 3-5 listopada br.

Zapisz się na listę
Zostaw adres email. Będziemy informować Cię od czasu do czasu o najnowszych artykułach.
ZERO SPAMU! Szanujemy prywatność

Artykuł 50 proc. poparcia dla PiS! Ulica i zagranica załamane! pochodzi z serwisu Głos Gminny.This post first appeared on News Magazin Poland, please read the originial post: here

Share the post

50 proc. poparcia dla PiS! Ulica i zagranica załamane!

×

Subscribe to News Magazin Poland

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×