Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

آیین تودیع و معارفه هیئت مدیره های دوره قبل و دوره جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _ مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،هشتمین دوره هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد رسماً کار خود را شروع کرد.

آیین تودیع و معارفه هیئت مدیره های دوره قبل و دوره جدید سازمان نظام مهندسی

آیین تودیع و معارفه هیئت مدیره های دوره قبل و دوره جدید سازمان نظام مهندسی

آیین تودیع و معارفه هیئت مدیره های دوره قبل  و دوره جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

در آیینی که با حضور معاون عمرانی استانداری در سالن کوثر استانداری برگزار گردید، ابتدا نقصان محمدی _ ریاست هیئت نظارت انتخابات استان روند برگزاری انتخابات هشتمین دوره هیئت مدیره را تشریح کرد و افزود: این انتخابات در نهایت صحت، آرامش و سرعت با تلاش اعضای هیئت اجرایی، همکاری هیئت نظارت و راهنماییهای ارزشمند معاونت عمرانی استانداری برگزار گردید.
آیین تودیع و معارفه هیئت مدیره های دوره قبل و دوره جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد برگزار شد.
به گفته مدیر کل راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی ساختمان بازوی فنی استان است و باید بستری ایجاد گردد تا جامعه بتواند از این نخبگان و فرهیختگان استفاده کند. وی جوان تر شدن میانگین سنی هیئت مدیره و حضور یک بانوی مهندس در جمع ایشان را از جمله ویژگیهای هیئت مدیره دوره هشتم دانست.
رضایی _ ریاست هیئت اجرایی انتخابات نیز در مورد ویژگیهای این انتخابات و برگزاری آن بصورت الکترونیکی توضیحاتی داد و آن را از نظر دقت سلامت و امکان بازشماری آرا بصورت دستی، نمونه توصیف کرد.
فرشید _ ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان در دوره هفتم هیئت مدیره، دیگر سخنران این آیین بود که ضمن ارائه گزارشی فشرده، از خدمات همکاران خود در هیئت مدیره دوره هفتم و نیز مدیران و کارکنان سازمان و مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد تقدیر کرد و همکاری استانداری، راه و شهرسازی، شورای اسلامی شهر و شهرداری و دیگر دستگاههای مرتبط را در دوره فعالیت هیئت مدیره هفتم ستود.
در ادامه آیین، سالاری به نمایندگی از اعضای منتخب هیئت مدیره دوره هشتم سازمان از برگزار کنندگان انتخابات و سایر دستگاههای همکار تشکر کرد و افزود: قطعاً ارتقاء سازمان نظام مهندسی ساختمان و مهندسان عضو این سازمان مرهون تلاش مستمر و سازنده هیئت مدیره است و همه ما سعی خواهیم کرد استقلال و بالندگی سازمان در جامعه تامین شود.
فرشید با ابراز تاسف از این که در حال حاضر نظام فنی اجرایی در وضعیت مناسبی نیست از همه بخشها و مسئولانی که میتوانند در بهبوداین جایگاه تاثیرگذار باشند و نسبت به گذشته، بصورت متفاوت فکر و عمل کرده، از جزیره ای کار کردن بپرهیزند دعوت کرد در جهت رونق ساخت و ساز و تحکیم مبانی قانون گرایی روند جدیدی را به اتفاق تجربه نمایند.
محمدرضا جواهری دیگر منتخب هیئت مدیره دوره هشتم نیز به تشریح پیشرفت روند ساخت و ساز طی ۲ دهه گذشته پرداخت و خدمات سازمان نظام مهندسی ساختمان را در اجرای مقررات ملی ساختمان و اصلاح الگوی ساخت ستود.
جواهری با اذعان به لزوم رفع پاره ای اشکالات و معایب درون سازمانی، از کلیه دستگاههای همراه برای مشارکت در حل معضل ساخت و سازهای خلاف قانون دعوت کرد.
صادقیان _ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز در اظهارات مبسوطی اهمیت اعتماد سازی مردمی، انسجام اعضای هیئت مدیره و کارکنان و اعضای سازمان را لازمه اصلاح برخوردها و شیوه های کاری سازمان دانست و تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان نیازمند توجه ویژه به کیفیت عملکرد، سرعت عمل در روند خدمات رسانی و شفافیت در اجرای امور است و انتظارات مردم و مالکان جای بررسی و تامل دقیق دارد.
وی، سازمان نظام مهندسی ساختمان را نهاد توانمندی برای ارائه دیدگاههای فنی تخصصی در استان دانست و تشکیل یک کمیته فنی برای بررسی تخلفات ساختمانی را ذیل ماده سی و سه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، متشکل از نمایندگان دستگاههای ذیربط پیشنهاد کرد.
صادقیان تصریح کرد: جریمه های کمیسیون ماده صد باید پیشگیرانه، بازدارنده و دارای وحدت رویه باشد و هماهنگی خوبی بین این کمیسیون و سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری شکل بگیرد.

 • کتاب مقررات قوانين و ضوابط حقوقی و انتظامی مرتبط با ساخت و سازها
  کتاب مقررات قوانين و ضوابط حقوقی و ...
 • NB24
  NB24 ...
 • سایت شخصی محمدکریمی
  سایت شخصی محمدکریمی ...
 • NB03
  NB03 ...
 • کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي
  کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسي ...
 • درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آ ...
 • جزوه ضوابط شهرداری
  جزوه ضوابط شهرداری ...
 • کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهن ...

آیین تودیع و معارفه هیئت مدیره های دوره قبل و دوره جدید سازمان نظام مهندسی

ناطق گفت: ما نقش سازمان نظام مهندسی ساختمان را با اهمیت میدانیم و آمادگی داریم ازنظرات فنی تخصصی این سازمان در کارگروه زیربنایی، کمیسیون ماده پنج و دیگر کمیسیونهای فنی استان استفاده کنیم.
ناطق با تقدیر از خدمات هیئت مدیره دوره هفتم سازمان و تشکر از برگزار کنندگان انتخابات، برای منتخبان مهندسان استان در هیئت مدیره دوره هشتم سازمان آرزوی توفیق و سربلندی کرد.
در خاتمه آیین، اعضای اصلی و علی البدل هیئت مدیره سازمان در دوره هشتم اعتبار نامه های خود را دریافت داشتند و به اعضای هیئت مدیره سازمان در دوره هفتم لوح تقدیر اهدا گردید. هم چنین از مسئولان و اعضای هیئت های اجرایی و نظارت انتخابات این دوره با اهدای لوح سپاس، تقدیر بعمل آمد.
لازم به ذکر است سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با حدود شش هزار و پانصد نفر عضو دارای هیئت مدیره ای متشکل از ۱۱ نفر منتخبان مهندسان در ۷ رشته ساختمان است که بمدت ۳ سال سکان هدایت این سازمان را در دست دارند. اعضای هیئت مدیره جدید در اولین جلسه در محل سازمان از میان خود رئیس و اعضای هیئت رئیسه متشکل از ۲ نفر  نواب رئیس و یک نفر دبیر انتخاب خواهند کرد.

منبع : یزد فردا

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

تاریخ برگزاری آزمون نظام مهندسی

نوشته آیین تودیع و معارفه هیئت مدیره های دوره قبل و دوره جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد اولین بار در مهندسین نیوز | مرجع اخبار نظام مهندسی کشور پدیدار شد.This post first appeared on پایگاه اخبار نظام مهندسی, please read the originial post: here

Share the post

آیین تودیع و معارفه هیئت مدیره های دوره قبل و دوره جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

×

Subscribe to پایگاه اخبار نظام مهندسی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×