Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

ارائه خدمات مهندسی اصل، آزادی و رقابت است

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _  مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،«همه حرف من این است که در ارائه خدمات مهندسی اصل، آزادی و رقابت است» این جمله را عباس آخوندی بیان می ‌کند. وزیری که طی چند ماه اخیر با صدور ۴ بخشنامه سعی کرده تا بازار خدمات مهندسی را نظم جدیدی دهد. او در انتقاد به روش توزیع کار فعلی که از طرف سازمان نظام مهندسی میان مهندسان ناظر انجام می ‌شود، بیان کرد: «وقتی دنبال توزیع کار می‌ روید، در نهایت یک سری کلونی ‌های حقیر تولید می‌ گردد که از آن ها مهندسی، فناوری و هیچ چیز دیگری را شاهد نیستیم. در این حالت، سیستمی ‌ایجاد می‌گردد که در آن آزادی و حق انتخاب اصل نیست و مالک هیچ حقی در انتخاب مهندسانی که قاعدتا باید به او ارائه خدمات کنند، ندارد که در اینصورت نیز رشد مهندسی امکان ‌پذیر نیست.»

ارائه خدمات مهندسی اصل، آزادی و رقابت است

ارائه خدمات مهندسی اصل، آزادی و رقابت است

ارائه خدمات مهندسی اصل، آزادی  و رقابت است

این جملات جمع بندی انتقاد آخوندی به وضعیت موجود است که موجب شده برای تغییر وضعیت دست بکار شود. حالا در ادامه این مسیر، با برگزاری هشتمین دوره انتخابات سازمان نظام مهندسی، این نقطه امید بوجود آمده که ممکن است با تکمیل مسیر اصلاحات انجام شده، این سازمان به حوزه ماموریت‌ های اصلی تعریف شده برای آن در قانون باز گردد و یک پوست اندازی جدی در ساختار آن شکل بگیرد. ولی برای آن که این اصلاحات ساختاری انجام گردد، یک ابهام اصلی وجود دارد. این که اساسا آفت سازمان نظام مهندسی ساختمان طی همه دوره ‌های گذشته چه بود؟ چه شد که این سازمان از مسیر اصلی منحرف و به جای ایفای نقش در ارتقای کیفی ساختمان درصدد تحقق منافع صنفی برآمد؟

 • صفحه اینستاگرام
  صفحه اینستاگرام ...
 • CD LABLE (2)
  CD LABLE (2) ...
 • NB51
  NB51 ...
 • NB01
  NB01 ...
 • کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي
  کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسي ...
 • درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آ ...
 • سایت شخصی محمدکریمی
  سایت شخصی محمدکریمی ...
 • جزوه ضوابط شهرداری
  جزوه ضوابط شهرداری ...

ارائه خدمات مهندسی اصل، آزادی و رقابت است

با وجود تعدد آسیب ‌ها در ساختار و بدنه این سازمان، اگر بنا شد سازمان نظام مهندسی ساختمان در مسیر اصلاحات گام بردارد باید از کجا آغاز کند؟ اصلاح قانون یا تغییر ماموریت ‌ها؟ در صفحه باشگاه اقتصاددانان امروز با مرور تمامی این مسائل، از کارشناسان و صاحبنظران این حوزه پرسش شده است که برای اجرای اصلاحات در سازمان نظام مهندسی چه باید کرد؟

منبع : فصل اقتصاد

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

انتخابات سازمان نظام مهندسی ۹۷

نوشته ارائه خدمات مهندسی اصل، آزادی و رقابت است اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی مهندسین نیوز پدیدار شد.This post first appeared on پایگاه اخبار نظام مهندسی, please read the originial post: here

Share the post

ارائه خدمات مهندسی اصل، آزادی و رقابت است

×

Subscribe to پایگاه اخبار نظام مهندسی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×