Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

امضای تفاهم نامه همکاری هواشناسی استان آذربایجان غربی و نظام مهندسی کشاورزی استان

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _  مرجع اخبار نظام مهندسی

تفاهم نامه همکاری مشترک میان اداره کل هواشناسی استان آذربایجان غربی و نظام مهندسی کشاورزی این استان بمنظور تسریع در اطلاع رسانی به بهره برداران بخش کشاورزی امضا گردید.
حبیب عبدلی _ مدیر کل هواشناسی آذربایجان غربی در این مراسم با اشاره به اهداف امضای این تفاهم نامه، بیان کرد: طی سال های اخیر استفاده نامتعارف از انرژیهای فسیلی و گرمایش زمین و تغییرات آب و هوایی کشور مشکلاتی برای بخش های مختلف از جمله کشاورزی ایجاد گردید که برای رفع این مشکلات باید از متدها و تکنولوژیهای نوین استفاده گردد که در در این راستا هواشناسی استان اقدام به تجهیز و ارتقای ایستگاههای خود به سیستمهای و تجهیزات خودکار کرده است.
وی با ابراز امیدواری از اثربخشی انعقاد این تفاهم نامه در کاهش خسارت به کشاورزان و چابک سازی واکنش سریع در مواقع بروز بحرانهای غیرمترقبه کشاورزی، ادامه داد: طبق این تفاهم نامه توصیه های کشاورزی و پیش بینیهای هواشناسی با اتخاذ ساز و کاری مناسب در اختیار نظام مهندسی کشاورزی و دوازده هزار بهره بردار تحت پوشش نظام مهندسی کشاورزی استان آذربایجانغربی قرار خواهد گرفت.
مدیرکل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: با اجرایی شدن این تفاهم نامه کارشناسان نظام مهندسی کشاورزی با آگاهی از آخرین تغییرات جوی و اقلیمی مشاوره های لازم را به بهره برداران تحت پوشش خود ارائه میدهند و بدین ترتیب آنها را در مدیریت اقتصاد کشاورزی و بهره وری محصولات خود یاری میدهند.
امین آقایی _ ریاست نظام منهدسی کشاورزی استان آذربایجان غربی نیز در آیین امضای این تفاهم نامه با تاکید بر لزوم داده های هواشناسی در توسعه کشاورزی و همکاری فی مابین، عنوان کرد: نظام مهندسی کشاورزی استان آمادگی هرگونه همکاری در جهت دسترسی هر چه مطلوبتر و سریع کشاورزان عزیز و کاربران نهایی بخش کشاورزی استان به اطلاعات جوی و توصیه های هواشناسی کشاورزی که به نوعی میتواند از خسارات احتمالی ناشی از مخاطرات جوی بر روی محصولات کشاورزی به نحو چشمگیری کاهش دهد را دارد.
طبق این تفاهم نامه اداره کل هواشناسی استان آذربایجانغربی در زمینه های تهیه و ارائه به هنگام هشدارهای هواشناسی و توصیه های هواشناسی کشاورزی، برگزاری دوره های آموزشی و کارگاههای تخصصی هواشناسی کشاورزی و فراهم کردن زمینه بازدید کارشناسان نظام مهندسی کشاورزی از ایستگاههای هواشناسی و تهیه تقویم کشت غالب محصولات کشاورزی استان با سازمان نظام مهندسی کشاورزی همکاری میکند.
منبع : خبرگزاری بسیج

نوشته امضای تفاهم نامه همکاری هواشناسی استان آذربایجان غربی و نظام مهندسی کشاورزی استان اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی مهندسین نیوز پدیدار شد.This post first appeared on پایگاه اخبار نظام مهندسی, please read the originial post: here

Share the post

امضای تفاهم نامه همکاری هواشناسی استان آذربایجان غربی و نظام مهندسی کشاورزی استان

×

Subscribe to پایگاه اخبار نظام مهندسی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×