Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

دلیل قرار گرفتن ۳ عضو کابینه رودرروی هم

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی
شش ‌ماه مانده به انتخابات سازمان نظام مهندسي، باز هم دعوايي جديد شكل گرفت. ماجرا از اين قرارست كه وزارت راه ‌و شهرسازي در اقدامي جديد، لغو ارجاع نظارت از طرف سازمان ‌هاى نظام مهندسى با تغيير شيوه‌ نامه تبصره دو ماده بیست و چهار آیين ‌نامه اجرائى ماده سی و سه قانون نظام مهندسى و كنترل ساختمان را در دستور كار خود قرار داده بود.
دلیل قرار گرفتن ۳ عضو کابینه رودرروی هم
اقدامي كه به بياني ساده‌ تر، نظارت را از سازمان نظام مهندسي گرفته و به شهرداري ميدهد و در اين بين، حق‌الزحمه ۵ درصدي سازمان نظام مهندسي كشور كه از مهندسان ناظر دريافت مي ‌شد، حذف مي‌ گردد. اين اقدام وزارت راه‌ و شهرسازي اين سوءظن را ايجاد كرده كه عباس آخوندي، به علت استيضاح و ناراحتي از آن، دست به تضعيف سازمان نظام مهندسي زده كه از اين استيضاح حمايت كرده بود. اين را اكبر تركان در مطرح كرده است. تركان، ریاست سابق سازمان نظام مهندسی کشور، بیان کرده: «متأسفانه آخوندی براساس رأی خود بصورت استبدادی عمل می ‌کند و درصدد است مستبدانه رأی خود را حاکم کند؛ ولی چنین برخورد مستبدانه‌ای از او بعید است و انتظار ما از آخوندی اهمیت‌ دادن به نظرات دیگران است.
دستیار ویژه رئیس ‌جمهور در بخش ديگري از اظهاراتش عنوان کرد: «آخوندی به علت ناراحتی از قضیه استیضاح، به جان سازمان نظام مهندسی افتاده است؛ در‌حالی‌ که باید به آخوندی بگوییم ما مقصر استیضاح نیستیم و ما را تنبیه نکنید. بنابراين به صلاح آخوندی است که تا این حد مستبدانه برخورد نکند». البته در اين میان، وزير كشور نيز اقدام اخير وزارت راه را بي‌ جواب نگذاشته و با مغاير قانون خواندن آن، الزام آن براي اجرا در شهرداري ‌ها را رد كرده است. در پي اين اقدام وزير كشور، استانداري تهران نيز خطاب به شهرداران و فرمانداران استان، دستور وزير كشور را منتقل كرده است.
البته ارجاع نظارت بر ساختمان به شهرداري‌ ها، به علت تخلف ‌های گسترده‌ اين نهاد و نگاه منفي به آن در حوزه ساخت‌وساز، به سهولت محل پرسش است.
منبع : راه برترین ها

نوشته دلیل قرار گرفتن ۳ عضو کابینه رودرروی هم اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی مهندسین نیوز پدیدار شد.This post first appeared on پایگاه اخبار نظام مهندسی, please read the originial post: here

Share the post

دلیل قرار گرفتن ۳ عضو کابینه رودرروی هم

×

Subscribe to پایگاه اخبار نظام مهندسی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×