Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

حمایت بخش ‌خصوصی از بخش نامه آخوندی

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور ،نایب رئیس کمسیون خدمات فنی و مهندسی اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: از نظر کلی بخش نامه وزیر راه مبنی بر منع حضور کارمندان نه دستگاه در امور نظام مهندسی را مثبت ارزیابی می ‌کنیم.

حمایت بخش ‌خصوصی از بخش نامه آخوندی

حمایت بخش ‌خصوصی از بخش نامه آخوندی

بخش ‌خصوصی از بخش نامه وزیر  راه حمایت می‌ کند

حسین وثوقی ایرانی گفت: از نظر کلی بخش نامه وزیر راه مبنی بر منع حضور کارمندان نه دستگاه در امور نظام مهندسی را مثبت ارزیابی می‌ کنیم.
وثوقی ایرانی افزود: می ‌دانیم که تصمیمات این چنینی که منافع آن در طولانی مدت ظاهر می‌ شود و از طرف دیگر، منافع گروه‌ های ذی ‌نفوذ را تهدید می ‌کند از تصمیمات سخت مدیریتی است و لذا شایسته است با انعکاس و تکرار این تصمیم صحیح در افکار عمومی گیرنده تصمیم را هم راهی و پشتیبانی کنیم.
وی، این مشکل را منحصر به نه دستگاه اعلام شده ندانسته و گفت: امیدوار هستم این تصمیم که شبیه شمعی در تاریکی انحصار است، تکثیر گردد و تضاد منافع‌ دیگر که در سایر وزارت خانه‌ ها دیده می ‌شود و سبب ایجاد حس تبعیض در مهندسان شده است حذف شود؛ و هم چنین به سایر سازمان‌ ها و اداراتی که دارای مهندسان دو شغله هستند نیز تسری وتعمیم پیدا کند و مخصوصا مهندسان نهادهای آموزشی که در انتخابات ‌های صنفی از رانت مقام علمی خود استفاده می ‌کنند نیز شامل این بخش نامه شوند.
نایب رئیس کمسیون خدمات فنی و مهندسی اتاق بازرگانی ایران خاطر نشان ساخت: وظیفه حکومت حمایت از منافع اکثریت در برابر اقلیت است؛ این بخش نامه منافع اکثریت مهندسان که در استخدام دولت نیستند را تامین می‌ کند و سبب تقویت بخش خصوصی می ‌شود و ما می ‌دانیم که نهال بخش‌ خصوصی در کشور ضعیف و نحیف است و تشکل ‌های صنفی بخش‌ خصوصی وظیفه خطیری در حمایت از اعضا و ذی ‌نفعان خود دارند و ضرورت دارد از منافع اعضای خود مخصوصا عضوهای عادی حمایت کنند و در برابر ویژه خواران ایستادگی کنند

 • میکرو تاسیسات برقی
  میکرو تاسیسات برقی ...
 • NB22.cover
  NB22.cover ...
 • سایت شخصی محمدکریمی
  سایت شخصی محمدکریمی ...
 • کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهن ...
 • کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي
  کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسي ...
 • کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي
  کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسي ...
 • CD LABLE (2)
  CD LABLE (2) ...
 • درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آ ...

حمایت بخش ‌خصوصی از بخش نامه آخوندی

وثوقی ایرانی یاد آور شد: این بخش نامه نوعی جراحی است که خونریزی هم دارد ولی در نهایت به نفع بدنه جامعه مهندسی است.

وی با اشاره به فسادهای موجود در این زمینه ادامه داد: در حالت قبلی حضور مهندسان شاغل در ادارات مرتبط با ساخت وساز، فعالان اقتصادی صنعت ساختمان را به ارجاع کار به این افراد تحریک می ‌کرد تا از دردسرهای سرو کله زدن با ادارات رهایی یابند به اینصورت که مهندسان شاغل در این ادارات صفر تا صد کارهای نظارتی ادارات متبوع خود را برای فعالان اقتصادی کارسازی می‌ کردند و این موضوع بازار رقابتی خدمات مهندسی را مخدوش کرده بود.
نایب رئیس کمسیون خدمات فنی و مهندسی اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: از طرف دیگر با مشغولیت این مهندسان در ادارات عملا بسیاری از خدمات مهندسی در عالم واقعیت ارائه نمی‌ شد و موضوع به طرف امضا فروشی و صرف کاغذ بازی نزول پیدا کرده بود.
وثوقی ایرانی، مشکلات این بخش را بیش از این حد دانسته و گفت: البته عمق فساد بیش تر از این حرفهاست و این بخش نامه تنها می‌ تواند بخشی از آنرا بهبود دهد و باز هم فسادی مثل مدیریت در سایه می ‌تواند ادامه داشته باشد.
وی، این بخش نامه را بدون اشکال هم ندانست و تصریح کرد: توجه داشته باشیم که در حوزه‌ های مدیریت و علوم انسانی تصمیمات می ‌تواند منافع و مضرراتی داشته باشد؛ این که بسیاری از مهندسان کارمند، زندگی ‌شان را بر روال قبل تنظیم کرده‌اند.
نایب رئیس کمسیون خدمات فنی و مهندسی اتاق بازرگانی ایران افزود: در زمان انتخاب شغل و استخدام این منع برای مهندسان وجود نداشت و این تصمیم نوعی عطف به ما سبق است و اشکالات منطقی بر آن وارد است، ولی این بخش نامه با توجه به اضطرار در بحران اشتغال کشور و مخصوصا بیکاری تحصیل کردگان رشته‌ های مهندسی منافع اکثریت را بر اقلیت ترجیح داد که امیدوار هستم اشکالات آن نیز در آینده حل شود و از جامعیت لازم برخوردار گردد.

منبع : خبر آنلاین

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

کانال تلگرام نظام مهندسی قم

نوشته حمایت بخش ‌خصوصی از بخش نامه آخوندی اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی مهندسین نیوز پدیدار شد.This post first appeared on پایگاه اخبار نظام مهندسی, please read the originial post: here

Share the post

حمایت بخش ‌خصوصی از بخش نامه آخوندی

×

Subscribe to پایگاه اخبار نظام مهندسی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×