Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

وظایف مهندسان بصورت مستقیم بر زندگی مردم موثر است

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور ، به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین،دوازدهمین دوره تحلیف و ورود به حرفه مهندسان با حضور عضوهای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین، هیئت مدیره، داوود محمدی ریاست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ، خان پور مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین ، حجت الاسلام عادلی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در تاریخ دوم دی ماه در محل سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد .وظایف مهندسان بصورت مستقیم بر زندگی مردم موثر است

وظایف مهندسان بصورت مستقیم بر زندگی مردم موثر است

وظایف مهندسان بصورت مستقیم بر زندگی مردم موثر است

وظایف مهندسان بصورت مستقیم بر زندگی  مردم موثر است

در آغاز این آئین باقر جلوخانی ریاست سازمان نظام مهندسی استان قزوین با پر اهمیت دانستن فعالیت مهندسان بیان کرد: امروز نظام مهندسی ساختمان تنها سازمانی تخصصی و دانش محور صرف نیست بلکه این سازمان به علت تعداد بالای عضوهای مجموعه خود که در ۷ رشته تخصصی به ارائه خدمت میپردازند جایگاه بالایی در سطح اجتماع و مقبولیت مناسبی به علت فعالیت مناسب پیشکسوتان و مدیران اسبق خود دارد . جلوخانی در ادامه با تشریح اهمیت وظایف مهندسان و نقش مستقیم آن در زندگی بهره برداران گفت : وظایف مهندسان بصورت کاملا مستقیم بر روی زندگی مردم و خانوادههای آنها موثر است بنابراین مهندسان این حرفه را می بایست با اهمیتی خارق العاده تر دنبال کرده و در هر لحظه خدا را در نظر بگیرند و به اینکار بعنوان حرفه ای مقدس نگاه کنند .
وی در ادامه با تشریح برنامه های مهم سازمان ادامه داد : موضوع توزیع نظارت در راستای توزیع عدالت در میان مهندسان در این حرفه برنامه ریزی شده است و بدون شک سازمان را در نیل به بزرگ ترین آرمان خود که ارتقای کیفیت ساخت و در ادامه ارتقای کیفیت زندگی بهره برداران یاری می رساند .
ریاست سازمان نظام مهندسی استان قزوین، تاسیس مرکز رشد سازمان را هم از مهم ترین اهداف سازمان دانست و افزود : دانش محوری و برنامه ریزی در راستای توسعه دانش و علم مهندسان جزء لاینفک صنعت ساختمان است و در راستای کارآفرینی و ثروت آفرینی در این صنعت موفق به تاسیس کانون شکوفایی و رشد سازمان با همکاری پارک علم و فن آوری شدیم که امیدوار هستیم در ادامه شاهد راه اندازی مرکز رشد سازمان هم باشیم .

در ادامه برنامه خان پور ضمن تبریک به جامعه مهندسین بیان کرد : امروز شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین خوشبختانه در امور مختلف تخصصی بهره وری مناسبی از مهندسان بومی خود داشته است و با استفاده از مشاوره آنها پیشبرد پروژه های صنعتی با دقت و کیفیتی مناسب را مشاهده کرده ایم .
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین در ادامه با تشریح وضعیت واحدهای صنعتی بعد از زلزله غرب کشور تصریح کرد: متاسفانه بعد از زلزله آبان ماه امسال در منطقه سرپل ذهاب بیش از ۷۰ درصد واحدهای صنعتی این منطقه دچار تخریب شده اند لذا بایستی بعد از بررسی چرایی رخ دادن این اتفاق نسبت به بازسازی و بهسازی واحدهای صنعتی این منطقه با سرعت اقدام کرد که در این راستا میتوان از پتانسیل و توان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین بهره لازم را برد .
خانپور در خاتمه از ناظرین واحدهای صنعتی درخواست کرد نسبت به نظارت و کنترل روند ساخت بر روی پروژه های صنعتی همانند ساختمانهای مسکونی دقت نظر داشته باشند و نسبت به تکمیل گزارشهای خود در زمان مناسب اقدام کنند.

وظایف مهندسان بصورت مستقیم بر زندگی مردم موثر است

 • NB72
  NB72 ...
 • CD LABLE (2)
  CD LABLE (2) ...
 • تاسیسات برق پلاس
  تاسیسات برق پلاس ...
 • NB22.cover
  NB22.cover ...
 • سایت شخصی محمدکریمی
  سایت شخصی محمدکریمی ...
 • کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهن ...
 • NB01
  NB01 ...
 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام ...

منابع انسانی کشور ها از جایگاه والایی برخوردار است
داود محمدی نماینده مجلس شورای اسلامی مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در ادامه دوازدهمین دوره تحلیف مهندسین عضو سازمان نظام مهندسی استان قزوین گفت: یک کشور دارای منابع مختلفی از جمله منابع زیرزمینی، طبیعی، جاذبه های گردشگری، فرهنگی، تاریخ و … میباشد اما بی شک منابع انسانی مهمترین منابع انسانی کشورها میباشد.
محمدی ادامه داد: در اسلام مال، جان، عقل، دین و شرافت بعنوان ۵ ارزش مهم یاد می گردد که طبق همین اساس یکی از ارزش های مهم هر فردی جان اوست که مهندسین در حفظ آن ایفای نقش مینمایند .
وی با اشاره به وقوع زلزله در استان کرمانشاه و بازدید صورت پذیرفته تصریح کرد: کار مهندسین و نظارت آنان در انجام وظایف وجدانی و حرفه ای کاملاً آشکار بود اما در نقطه مقابل حجم خرابیها در جاهایی که نظارت بطور صحیح صورت نگرفته بود دچار خرابیهای بسیاری شده بود.
محمدی تاکید کرد: این سوگندی که در حرفه های مختلف یاد میشود رسالت و وظیفه سنگینی را بر دوش انسان میگذارد که باید با یادآوری هر روزه نسبت به آن پایند بود و رعایت مقررات ملی ساختمان، نظارت بر ساخت و ساز، به کار گیری مصالح مرغوب و عوامل دیگر از مولفه هایی است که در متن سوگند نامه مسترر گردیده است.
وی با اشاره به وظیفه مهندسین در حفظ و نگهداری از سرمایه های مردم و کشور در شرایط عادی در صنعت ساختمان یاد آور شد: می توان با استفاده از مصالح استاندارد، ارتقاء عمر ساختمان و … ضمن جلوگیری از هدر رفت انرژی که متعلق به نسل آینده هم میباشد ممانعت بعمل آید .
مهندسین دارای ذهن خلاق و پویا هستند
نماینده مردم قزوین درمجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: کشور ما دارای یک سنت است که به عنوان یک سرمایه و پشتوانه محسوب می گردد که بر اساس آن میتوان با تکیه بر این سنت و با نگاه نو وخلاقانه و کارآفرینی اقدامات خوب و اثرگذاری را در عرصه ساخت و ساز انجام داد، اکنون معماریهایی وجود دارد که در زمان عصر صفوی و یا قرن های گذشته است و هم چنان سبب افتخار کشور میباشد.
وی در خاتمه اظهارات خود، افزود: مهندسین جوان دارای ذهن خلاق و پویا هستند که میتوانند ایده های جدیدی را ارائه نمایند که در عرصه مهندسی تلالو و درخشندگی داشته باشد و باید همچون گذشته استان قزوین در این عرصه پیشرو بوده و با پتانسیل موجود مهندسین این امر دست یافتی خواهد بود.
قابل ذکر است در حاشیه این آئین نمایشگاه عکس مناطق زلزله زده با تلاش تیم اعزامی سازمان استان برگزار گردید و ادامه این نمایشگاه در محل این سازمان برگزار گردید.
در ادامه آئین، حاضران بصورت جمعی به ادای سوگند حرفه ای پرداختند و هم چنین بعد از این آئین از نفرات برتر آزمون در سطح استان تقدیر به عمل آمد، اجرای موسیقی زنده از سایر برنامه های این آئین بود.
منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

پاسخنامه آزمون نظام مهندسی برق طراحی اسفند ۹۵

نوشته وظایف مهندسان بصورت مستقیم بر زندگی مردم موثر است اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی نظام مهندسی ایران پدیدار شد.This post first appeared on پایگاه اخبار نظام مهندسی, please read the originial post: here

Share the post

وظایف مهندسان بصورت مستقیم بر زندگی مردم موثر است

×

Subscribe to پایگاه اخبار نظام مهندسی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×