Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

ملاقات عضوهای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی با استاندار آذربایجانشرقی

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور ، به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی، ریاست و عضوهای هیأت مدیره سازمان با هدف بررسی مسائل و مشکلات جامعه مهندسی استان با استاندار آذربایجانشرقی دیدار و گفت و گو کردند. در این ملاقات که تنی چند از مدیران استانی ازجمله مدیر کل راه و شهرسازی استان و عضوهای هیات مدیره و بازرسان سازمان حاضر بودند،ملاقات عضوهای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با استاندار

ملاقات عضوهای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با استاندار

ملاقات عضوهای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با استاندار

ملاقات عضوهای هیأت مدیره سازمان  نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی با استاندار آذربایجانشرقی

طوماری ضمن تقدیر از استاندار آذربایجانشرقی بخاطر ایجاد فرصت برای دیدار و شنیدن مسائل و مشکلات مجموعه مدیریتی مهندسین استان بیان کرد: امروز برای ما به نوعی یوم کامل محسوب می گردد چرا که تقریبا مجموعه مدیریتی استان از جناب عالی بعنوان بالاترین مدیراستانی و لایه های دیگر جزو مهندسین و متخصصین حوزه های مهندسی میباشند و این موضوع جای بسی خوشوقتی و مسرت دارد و خداوند منان را بابت این موضوع شاکر هستیم.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی در ادامه ضمن تقسیم بندی ساختمانهای موجود کشور به ۳ بخش مهم بیان کرد: بخش اول ساختمانها آن هایی هستند که اکنون در دست احداث هستند و چون طبق قوانین و مقررات موجود احداث میگردند نگرانی چندانی از آن ها در مقابل بحرانهایی مانند زلزله نداریم. بخش دوم ساختمانها آن هایی هستند که در بافتهای فرسوده واقع شده اند و نگرانی و دغدغه اصلی ما از وجود چنین ساختمان هایی است چون در احداث ساختمان هایی که در این مناطق واقع گردیده اند نه تنها از قوانین و مقررات ملی ساختمان که از قوانین و ضوابط شهرسازی هم خبری نیست و مشکل اساسی ما در مواقع بحرانی چنین ساختمان هایی هستند. بخش سوم ساختمانهایی هستند که بین سال های پنجاه و دو تا هفتاد و چهار احداث شده اند و از قوانین و آیین نامه های قدیمی تبعیت کرده اند که این ساختمان ها هم در مواقع بحرانی مشکل آفرین خواهند بود.
طوماری ادامه داد: متاسفانه در مواقع زلزله نوع دوم ساختمان ها دچار مشکلاتی می گردند اما درهمین حال هم انگشت اتهام و بدبینی حتی از سوی برخی مسئولین کشور متوجه جامعه مهندسی می گردد و این درحالیست که تقریبا مهندسین هیچ نقشی در این ساخت و سازها نداشته اند .
وی تصریح کرد: یکی از مسائلی که مهندسین استان به آن اهمیت ویژه ای قائل هستند، موضوع اخلاق حرفه ای است که اکنون سازمان نظام مهندسی ساختمان استان نسبت به تبیین راهکارهای اجرایی آن سعی میکند.
وی در خاتمه ضمن درخواست از استاندار گفت: یکی از درخواست های اساسی ما این است که منتظر اصلاح قانون مهندسی نباشیم و برای ارتقاء کیفیت ساخت و ساز و حل معضل بیکاری مهندسین، نظارت مقیم را جایگزین نظارت مستمر کنیم، که در این صورت مطمئنا خواهیم توانست بسیاری ازمشکلات جامعه مهندسی را برطرف کنیم. طوماری هم چنین گفت: امیدوار هستیم برای حذف افراد غیر متخصص از حوزه های ساخت و ساز درراستای بهبود کیفیت ساختمان ها و افزایش عمر مفید آن ها هم برنامه ریزی گردد.
دکتر اخلاقی هم ضمن قدردانی از احساس مسئولیت مدیریت مهندسی استان عنوان داشت: با توجه بحضور و دخالت افراد غیرمتخصص از حوزه ها و مشاغل متفاوت درساخت و سازها، هیچ گونه ضمانتی دراجرای صحیح آن ها وجود ندارد و این موضوع اهمیت توجه به استفاده از پتانسیل بیمه ها را به ما گوشزد می کند.

 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام ...
 • تاسیسات برق پلاس
  تاسیسات برق پلاس ...
 • NB03
  NB03 ...
 • NB22.cover
  NB22.cover ...
 • NB20
  NB20 ...
 • سایت شخصی محمدکریمی
  سایت شخصی محمدکریمی ...
 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام ...
 • کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي
  کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسي ...

ملاقات عضوهای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با استاندار

در ادامه نشست، خدابخش استاندار آذربایجانشرقی هم ضمن قدردانی از حضور اعضای هیات مدیره سازمان در این نشست افزود: با آگاهی به مشکلات موجود جامعه مهندسی استان بنظر میرسد که بروکراسی نخواهد توانست مشکلات جامعه را برطرف کند راه حل مشکلات تکنوکراسی است و این موضوع هم ذهن مهندسی را طلب مینماید. مهندس بیش تر با اعداد و ارقام و اهداف مشخص صحبت میکند تا تحلیل و تبیین و تفسیر.
وی ضمن بیان حدیثی در این باره گفت: دراحادیث آمده است که اگر در جامعه پیشرفتی یا نقصانی مشاهده گردید مسببان آن دو قشر هستند. «الامرا» ، «العلما» . امرا یا همان مدیران که اکثرا در حوزه های اجرایی هستند اما علما و دانشمندان که مهندسین هم جزو همین طیف محسوب می گردند وظیفه خیلی سنگینی بعهده دارید.
خدابخش ادامه داد: دنیا مخصوصا کشورهای اروپایی از اتکای به نفت بسوی اتکای به مالیات پیش رفته اند. مالیات دهندگان افراد و اشخاص هستند حتی تولید شغل هم از سمت آن هاست.
استاندار آذربایجانشرقی تصریح کرد: مهندسین یا به نیازها پاسخ داده اند یا خودشان برای ایجاد اشتغال نیاز ایجاد کرده اند.
خدابخش با اشاره به مشکلات دولت درحوزه های مالی گفت: ایجاد تحول و تغییر ذائقه میتواند درجهت ایجاد شغل موثر باشد و بایستی سعی گردد از تخصصهای بین رشته ای مهندسی در جهت ایجاد شغل استفاده گردد تا بتوان مشکلات موجود جامعه مهندسی را حل کنیم.
منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی نظارت اسفند ۹۶

نوشته ملاقات عضوهای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی با استاندار آذربایجانشرقی اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی نظام مهندسی ایران پدیدار شد.This post first appeared on پایگاه اخبار نظام مهندسی, please read the originial post: here

Share the post

ملاقات عضوهای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی با استاندار آذربایجانشرقی

×

Subscribe to پایگاه اخبار نظام مهندسی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×