Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

نظام مهندسی در احداث بیمارستان سرپل ذهاب هیچ نقشی نداشت

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور ،  ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان چهار محال و بختیاری بیان کرد: در زلزله کرمانشاه در حق سازمان نظام مهندسی ساختمان بی انصافی بزرگی صورت گرفت چراکه چند ساختمان شاخص هم چون بیمارستان آسیب دیدند که هیچ ربطی به این سازمان ندارد.نظام مهندسی در احداث بیمارستان سرپل ذهاب هیچ نقشی نداشت

نظام مهندسی در احداث بیمارستان سرپل ذهاب هیچ نقشی نداشت

نظام مهندسی در احداث بیمارستان سرپل ذهاب هیچ نقشی نداشت

نظام مهندسی در احداث بیمارستان سرپل  ذهاب هیچ نقشی نداشت

اردشیر بنائی روز شنبه بمناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی با بیان این که خسارت زلزله یک امر پیش بینی گردیده است، بیان داشت: هزینه های ساخت سازه های مقاوم و ضد زلزله خیلی بالاست که در اغلب ساخت و سازها این موضوع رعایت نمی گردد.
بنایی ادامه داد: در اجرای هر ساختمانی ۳ اصل طراح، مجری و ناظران مهم است که هر ۳ این اصول باید رفتار مهندسی داشته باشند.
وی افزود: در زلزله کرمانشاه ساختمان‌ هایی وجود داشت که دارای طراحی مناسبی بودند ولی در اجرا و نظارت مشکل داشتند.
بنایی ترصیح کرد: در زلزله کرمانشاه در حق سازمان نظام مهندسی ساختمان بی انصافی بزرگی صورت گرفت چراکه چند ساختمان شاخص هم چون بیمارستان آسیب دیدند که هیچ ربطی به این سازمان ندارد.
وی مطرح کرد: نظام فنی و اجرایی دولت که سازمان برنامه و بودجه متولی آنست ناظر بر ساخت و سازهایی هم چون بیمارستان یا خوابگاه هستند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان عنوان کرد: اگر در ساخت و سازها همه عوامل طبق اصول مهندسی پیش برود درصد خسارت وارد گردیده به ساختمان در موقع زلزله خیلی پائین است.
وی با بیان این که در طراحی ساختمان در هنگام وقوع زلزله مبنا بر این نیست که هیچ خسارتی ایجاد نگردد، گفت: در منطقه سرپل‌ ذهاب به علت این که ساختمان‌ ها نوساز بودند تلفات انسانی کم تری داشت که نقش مهندسی در امر ساخت و سازها را نشان میدهد.
بنایی خاطر نشان کرد: درزمینهٔ مقاوم ‌سازی ساختمان‌ ها در مقابل زلزله در چهارمحال و بختیاری اقدامات زیادی صورت گرفته است.
وی تاکید کرد: ساختمان ‌ها به ۳ دسته تقسیم ‌بندی می ‌شوند، ساختمان ‌هایی که استحکام لازم را دارند، ساختمان‌ هایی که بهیچ وجه قابلیت استحکام سازی ندارند و ساختمان ‌هایی که قابلیت استحکام بنا را دارند ولی اینکار هزینه‌ های بسیاری در بر دارد که در استان از هر ۳ دسته ساختمان وجود دارد.

نظام مهندسی در احداث بیمارستان سرپل ذهاب هیچ نقشی نداشت

 • درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آ ...
 • صفحه اینستاگرام
  صفحه اینستاگرام ...
 • NB71
  NB71 ...
 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام ...
 • کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهن ...
 • NB20
  NB20 ...
 • NB03
  NB03 ...
 • NB22.cover
  NB22.cover ...

بنایی ابراز داشت: سازمان نظام مهندسی به عنوان تنها سازمان تخصصی در زمینه ساختمان آمادگی دارد در هر سازه ای بر اساس مقررات ملی ساختمان یک طرح را اجرایی کند ولی متاسفانه در بسیاری از ساخت و سازها مباحث مقررات ملی ساختمان اجرایی نمی گردد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان چهارمحال و بختیاری یاد آور شد: اگر ساختمانی طبق مقررات ملی ساختمان، احداث گردد هیچ نیازی به مقاوم سازی ندارد.
وی خاطر نشان کرد: هر ساله مبالغ بسیاری صرف برگزاری گردهمایی های تخصصی ساختمان می گردد ولی در عمل هیچ تغییری را مشاهده نمی کنیم.
وی با اشاره بوجود بافت ‌های فرسوده هم در شهرکرد و هم در روستاهای استان افزود: احداث مسکن مهر با حداقل قیمت و ساخت این ساختمان‌ ها از طریق تعاونی ‌هایی که هیچ‌ گونه تجربه مهندسی ندارند ازجمله مشکلات این سایت ‌ها است.
منبع : قدس آنلاین

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

دانلود پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی اسفند نظارت ۹۶

نوشته نظام مهندسی در احداث بیمارستان سرپل ذهاب هیچ نقشی نداشت اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی نظام مهندسی ایران پدیدار شد.This post first appeared on پایگاه اخبار نظام مهندسی, please read the originial post: here

Share the post

نظام مهندسی در احداث بیمارستان سرپل ذهاب هیچ نقشی نداشت

×

Subscribe to پایگاه اخبار نظام مهندسی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×