Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

برگزاری جلسه مدیرهای مسکن و ساختمان و رئیسان ادارات نظام ‌مهندسی منطقه سه کشور

Tags: ugrave

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور ، سومین جلسه منطقه سه کشور دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان با حضور مدیران مسکن و ساختمان و رئیسان ادارات نظام‌ مهندسی و مقررات ملی ادارات کل راه و شهرسازی استان ‌های منطقه سه کشور شامل استان‌ های خراسان رضوی، خراسان شمالی، یزد، گلستان و سمنان با حضور حامد مانی فر مدیر کل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی و هیات همراه، علوی مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی، مدیرکل دفتر فنی استانداری استان خراسان جنوبی، مهدی جعفری مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی، شهردار بیرجند و ریاست سازمان نظام ‌مهندسی ساختمان استان خراسان جنوبی صبح امروز در محل هتل سپهر شروع شد.جلسه مدیرهای مسکن و ساختمان و رئیسان ادارات نظام ‌مهندسی منطقه سه

جلسه مدیرهای مسکن و ساختمان و رئیسان ادارات نظام ‌مهندسی منطقه سه

جلسه مدیرهای مسکن و ساختمان و رئیسان ادارات نظام ‌مهندسی منطقه سه

برگزاری جلسه مدیرهای مسکن و  ساختمان و رئیسان ادارات نظام ‌مهندسی منطقه سه کشور

جعفری در این نشست ضمن عرض خیرمقدم به شرکت ‌کنندگان در این جلسه با اظهار مسرت از این که فرصتی فراهم گردید تا این جلسه به میزبانی این استان برگزار شود، عنوان داشت: خراسان جنوبی با مساحت صد و پنجاه و یک کیلومترمربع سومین استان پهناور کشور بوده اما دارای جمعیتی حدود هفتصد و هشتاد هزار نفر یعنی کم تر از یک درصد کشور را در خود جا داده است.
وی تصریح کرد: طول راه‌ های استان بالغ بر هفده هزار کیلومتر است که پنج درصد از راه‌ های کشور در راه‌ های اصلی و فرعی شریانی و ترانزیت را دارا است و قسمت اعظمی از ترانزیت کشور با مرز افغانستان از طریق استان خراسان جنوبی و پایانه مرزی انجام می‌گردد.
در خراسان جنوبی ۳۱۲۴۷ واحد مسکن مهر احداث شده که عملیات ساختمانی آن به اتمام رسیده و برای اتمام کل پروژه می ‌بایست مشکل فاضلاب پروژه هشتصد واحدی تعاونی ۰۴ بیرجند مرتفع شود. علاوه بر این با توجه به این که خراسان جنوبی از استانهای زلزله‌ خیز است که در دوره‌های ده ساله شاهد وقوع زلزله‌ های شدیدی بوده‌ ایم بنابراین کیفیت ساخت و ساز و رعایت مقررات ملی ساختمان اهمیت زیادی دارد.
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی ادامه داد: طبق ماده سی و پنج قانون نظام‌ مهندسی و کنترل ساختمان مسئولیت نظارت عالیه بر اجرای ضوابط و مقررات ملی و شهرسازی در طراحی، اجرا و نظارت تمامی ساختمان ‌ها بعهده وزارت راه و شهرسازی است که در این مورد از سال نود و یک نسبت به تشکیل گروه نظارت عالیه ماده سی و پنج اقدام شده و بازدید از ساختمان‌ ها به‌ صورت مرتب و سرزده در حال انجام است. هم چنین مشکلات هر پروژه مشخص و به ناظرین اعلام می‌ شود تا نسبت به رفع نقص اقدام شود و در صورت نیاز به شورای انتظامی معرفی گردند.

 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام ...
 • NB71
  NB71 ...
 • NB20
  NB20 ...
 • NB03
  NB03 ...
 • درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  درسنامه و پرسش‌های طبقه‌بندی شده آ ...
 • کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي
  کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسي ...
 • کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي
  کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسي ...
 • NB20
  NB20 ...

جلسه مدیرهای مسکن و ساختمان و رئیسان ادارات نظام ‌مهندسی منطقه سه

جعفری خاطر نشان کرد: طبق قانون و ابلاغ حقوق شهروندی توسط ریاست محترم جمهور پنجاه تا شصت درصد سرانه درآمد هر خانوار متوسط برای تأمین ساختمان هزینه می‌ گردد و طبق ماده هفتاد و سه حقوق شهروندی حق هر شهروندی است که از مسکن ایمن و متناسب با نیاز خانواده بهره‌ مند شود و دولت طبق نیاز و رعایت اولویت و امکانات زمینه تحقق این امر را فراهم میکند. علاوه بر این در ماده هفتاد و چهار حقوق شهروندی دولت با دریافت تدابیر لازم و وضع مقررات زمینه تأمین و بهبود وضعیت مسکن متناسب با ویژگی‌ های بومی و ارزش‌ های فرهنگی، اجرای مقررات ملی ساختمان و طرح‌ های بهینه ‌سازی مصرف انرژی را فراهم می ‌نماید.
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی تاکید کرد: در کشور ما قوانین و مقررات برای اجرای صحیح و اصولی وجود دارد و متأسفانه ساخت و سازهایی که توسط افراد غیرمتخصص ساخته می ‌شود درزمان وقوع زلزله شاهد اتفاقات ناگواری در تخریب ساختمان ‌ها هستیم که ناشی از عدم رعایت این قوانین است. بنابراین نقش سیستمی نظارت‌ ها باید پررنگ ‌تر گردد و ان شاا… بتوانیم با برگزاری این جلسه ‌ها و نظرسنجی ‌ها در راستای ارتقاء کیفیت ساخت و سازها اثرگذار باشیم.
در ادامه ولی پور مطلق مدیریت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان جنوبی به بیان عملکرد خراسان جنوبی پرداخت و علوی مقدم معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی، جاوید شهردار بیرجند، توکلی رئیس سازمان نظام‌ مهندسی ساختمان استان خراسان جنوبی و در پایان مانی فر مدیرکل محترم دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهاراتی را ایراد کردند.
منبع : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

خرید کتاب نظام مهندسی برق

نوشته برگزاری جلسه مدیرهای مسکن و ساختمان و رئیسان ادارات نظام ‌مهندسی منطقه سه کشور اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی نظام مهندسی ایران پدیدار شد.This post first appeared on پایگاه اخبار نظام مهندسی, please read the originial post: here

Share the post

برگزاری جلسه مدیرهای مسکن و ساختمان و رئیسان ادارات نظام ‌مهندسی منطقه سه کشور

×

Subscribe to پایگاه اخبار نظام مهندسی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×