Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

پرسش پژمانفر از وزیر راه و شهرسازی

به گزارش پایگاه خبری اخبار مهندسی- مرجع اخبار نظام مهندسی کشور ، در سوانح طبیعی که منجر به آسیب دیدن بناها و ساختمان ‌های اداری و مسکونی میشود، تنها به کوتاهی پیمان کاران و کارفرمایان رسیدگی میگردد.پرسش پژمانفر از وزیر راه و شهرسازی

پرسش پژمانفر از وزیر راه و شهرسازی

پرسش پژمانفر از وزیر راه و شهرسازی

پرسش پژمانفر از وزیر راه و  شهرسازی

ساختمان‌ سازی و حواشی این صنعت پول‌ ساز در کشور ما بخصوص در سالهای اخیر، علاوه بر خبرساز بودن، حاشیه ‌سازی‌ های فراوانی داشته است.
این حواشی به‌ اندازه ‌ای بزرگ و مهم است که کوچک‌ ترین تغییر در نرخ مسکن و حتی احتمال تغییر آن، زندگی خانوارها را با چالش روبرو می ‌کند، ولی نکته مهم‌ تری که سال‌ هاست در باره آن سخن گفته می‌ شود و تا امروز راه بجایی نبرده، کیفی ‌سازی واحدهای مسکونی است.
نبود توجه و نظارت کافی در ساخت‌ و سازها بخصوص انبوه ‌سازی ‌ها آن جایی نمایان میگردد که زمین، تکانی به خود بدهد و ایستادگی ساختمان ‌ها را امتحان کند و می‌ شود آن چه نباشد بشود…!
بخشی از حوادثی که در مدت اخیر بویژه زمین ‌لرزه‌ های امسال رخ داد و سبب داغدار شدن ایران اسلامی شد، حاصل نقش ساختمان‌ های نا ایمن است که این اتفاق، به پرسش حجت‌الاسلام پژمانفر از وزیر راه و شهرسازی منجر گردید.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس در متن پرسش خود از عباس آخوندی به این نکته اشاره می ‌کند که در سوانح طبیعی که منجر به آسیب دیدن بناها و ساختمان‌ های اداری و مسکونی می‌ شود، تنها به کوتاهی پیمان کاران و کارفرمایان رسیدگی میگردد.

پرسش پژمانفر از وزیر راه و شهرسازی

 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام ...
 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام ...
 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام ...
 • کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي
  کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسي ...
 • کتاب کلیدواژه آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  کتاب کلیدواژه آزمون نظام مهندسی تا ...
 • کتاب تاسیسات برق پلاس
  کتاب تاسیسات برق پلاس ...
 • NB22.cover
  NB22.cover ...
 • کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهن ...

پژمانفر با طرح این پرسش که چرا در این حوادث به سهم نظام ‌مهندسی و مهندس ناظر توجهی نمی‌ شود، آورده است: همان ‌طور که در حادثه زلزله اخیر کرمانشاه ملاحظه کردیم، کوتاهی پیمان کاران بخش عمرانی و هم چنین عدم نظارت صحیح بر اجرای قوانین نظام ‌مهندسی، سبب تشدید اثرات مخرب شده است.
وی از وزیر راه و شهرسازی می‌ خواهد توضیح دهد که چرا عموماً از کنار کوتاهی مهندسان ناظر و سازمان نظام ‌مهندسی به ‌سادگی عبور می ‌شود و اقدامی جهت برخورد با خاطیان و جلوگیری از تکرار این‌ گونه کاستی ‌ها صورت نمی ‌گیرد؟
منبع : خبرگزاری فارس

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی شهریور ۹۵

نوشته پرسش پژمانفر از وزیر راه و شهرسازی اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی نظام مهندسی ایران پدیدار شد.This post first appeared on پایگاه اخبار نظام مهندسی, please read the originial post: here

Share the post

پرسش پژمانفر از وزیر راه و شهرسازی

×

Subscribe to پایگاه اخبار نظام مهندسی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×