Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

برگزاری دوره آموزشی نقشه برداری نوین

برگزاری دوره آموزشی نقشه برداری نوین
دوره آموزشی و کارگاه جانبی نقشه برداری نوین با بهره گیری از سیستمهای اطلاعات ماهواره ای به روش RTK توسط جامعه صنفی مهندسین نقشه بردار خراسان با همکاری شركت دانش بنيان مکان پرداز رايمند و گروه تخصصی نقشه برداری سازمانهای نظام مهندسی ساختمان درروز ۴ شنبه بیست و چهارم آبان ماه امسال در محل سالن اجتماعات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان برگزار گردید.
سیستم شبکه ای شمیم (شبکه موقعیت یابی یک پارچه مالکیتها) توسط مهندس تجلی فر کارشناس مسئول اداره کل ثبت اسناد ارایه شد.
در ادامه نشست، مهندس تجلی فر به برخی پرسش های تخصصی اعضا در حوزه خدمات مهندسی نقشه برداری پاسخ داده و انواری ریاست گروه تخصصی نقشه برداری نظام مهندسی ساختمان و رئیس اداره كل نقشه برداري شمال شرق هم به تفصیل سیستمهای تعیین موقعیت ماهواره ای و سامانه تعیین موقعیت هدی را ارائه کرد.
بر پایه این خبر در بخش دوم، مهندس سحابی بمعرفی اجمالی وضعیت فعلی سیستمهای GNSS، آشنایی با تکنیکهای DGNSS، آشنایی با RTK تحت وب و مقایسه آن با RTK کلاسیک، آشنایی با تکنیکهای RTK شبکه ای مانند VRS, FKP, MAX، آشنایی با تکنیکهای عملی نقشه برداری به روش RTK تحت وب پرداخت.
با توجه به این که سیستمهای تعیین موقعیت ماهواره ای از دیرباز مورد استفاده علوم ژئوماتیک در انجام نقشه برداری بوده و روشهای نوین درحقیقت ساده سازی و توسعه روشهای قدیمی را در برمیگیرد، افزایش نیازهای جامعه مهندسی به ویژه در حوزه ساخت و ساز بر لزوم تولید تکنولوژیهای نوین هم موثر بوده است.
شرکت دانش بنیان مكان پرداز رایمند با بهره گیری از توان تخصصی مهندسان نقشه بردار و با هدف رفع نیازهای تخصصی در اقدامی اثر گذار دست به تولید تجهیزات تعیین موقعیت ماهواره ای کرده که از وزارت صنایع و معادن مجوزهای لازم را دریافت و مورد حمایت صندوق نوآورى و شكوفايى نهاد محترم رئیس جمهور هم قرار گرفته است. در این همایش تجهیزات ایرانی که توسط اين شركت تولید شده در کارگاه آموزشی مربوط بکار گرفته شد و مورد تائید است.
منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی

نوشته برگزاری دوره آموزشی نقشه برداری نوین اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی نظام مهندسی ایران پدیدار شد.This post first appeared on پایگاه اخبار نظام مهندسی, please read the originial post: here

Share the post

برگزاری دوره آموزشی نقشه برداری نوین

×

Subscribe to پایگاه اخبار نظام مهندسی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×