Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

مشکلات حوزه نظام‌ مهندسی ساختمان در اراک حل گردید

به گزارش اخبار نظام مهندسی،در جلسه ای با موضوع مجریان ساختمان در اراک مشکلات حوزه نظام‌ مهندسی ساختمان در اراک حل گردید.مشکلات حوزه نظام‌ مهندسی ساختمان در اراک

مشکلات حوزه نظام‌ مهندسی ساختمان در اراک

مشکلات حوزه نظام‌ مهندسی ساختمان در اراک حل گردید

مشکلات حوزه نظام‌ مهندسی  ساختمان در اراک حل گردید

در چند روز اخیر در رابطه با موضوع مجریان ساختمان در اراک مشکلات مختلفی بوجود آمده و موجب بروز برخی برخوردها در حوزه نظام‌ مهندسی ساختمان شده بود که این موضوعات با حضور هیئت اعزامی از معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به ریاست “منوچهر شیبانی ‌اصل” مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی بررسی گردید.

این مشکلات پیش آمده، هم راه با تشکیل نشستی در استانداری مرکزی با حضور معاونت عمرانی استاندار مرکزی، قائم‌ مقام دادگستری ‌کل استان مرکزی، دادستان اراک، مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان مرکزی، ریاست سازمان نظام‌ مهندسی ساختمان استان مرکزی و مدیران کل دفتر فنی و امنیتی انتظامی استانداری مرکزی، سرپرست شهرداری اراک، نماینده سازمان بازرسی کل‌ کشور و ترتیبات مقرر حل گردید.

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران با اشاره به رویدادهای اخیر در حوزه نظام‌ مهندسی ساختمان استان مرکزی بیان کرد: بدنبال مشکلاتی که در راستای چگونگی اجرای ساختمان در شهر اراک بوجود آمده بود با حکم و دستوری از طرف معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در استان مرکزی حاضر شدیم .
منوچهر شیبانی ‌اصل گفت: خوشبختانه مسائل پیش ‌آمده با همکاری خیلی شایسته و حسن تدبیر مقامات استانی ‌بویژه معاونت عمرانی استاندار مرکزی، قائم‌ مقام دادگستری ‌کل استان مرکزی، دادستان اراک، مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان مرکزی، ریاست سازمان نظام‌ مهندسی ساختمان و سرپرست شهرداری اراک حل گردید  و از این افراد تشکر و قدردانی می کنم .

شیبانی اصل عنوان کرد: اجرای ساختمان همانند تمامی امور حرفه‌ ای که انجام آن ها باید توسط افراد حرفه‌ مند باشد به طور حتم باید توسط اشخاص صاحب  صلاحیت صورت پذیرد همان گونه که تنها پزشکان متخصص قادر به جراحی بیماران هستند و افرادی که عزیزترین فرد زندگیشان زیر عمل است حتی  اجازه ورود به اتاق عمل را هم ندارند چه برسد به آنکه در امر جراحی دخالت کنند.

مدیر کل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهر سازی تصریح کرد: همانگونه که  شخصی بدون داشتن پروانه وکالت و صلاحیت حرفه‌ ای مجاز بحضور و دفاع در نشست دادگاه نیست در امر خیلی پیچیده و تخصصی احداث ساختمان هم نباید اشخاص فاقد صلاحیت دخالت کنند و در این زمینه اگر کسی توان و شرایط اخذ صلاحیت اجرای ساختمان را در چهارچوب شخص حقیقی و یا حقوقی دارد می‌ تواند با مراجعه به اداره‌ کل راه‌ و شهرسازی استان مرکزی تقاضای خود را ارائه و در صورت احراز شرایط در چهارچوب ضوابط قانونی پروانه اشتغال برای آن فرد صادر می گردد.
شیبانی اصل ادامه داد: دارندگان صلاحیت ساختمان باید در قبال دستمزد دریافتی خدمات خود را به طور کامل و به نحو احسن انجام دهند و سازندگان ساختمان هم که صاحب صلاحیت هستند پیمان کار ساختمان محسوب می گردند و این وظیفه را باید به شخصه و به‌ طور کامل در چهارچوب پیمان کاری انجام دهند.

شیبانی اصل افزود: هرگونه اقدام صوری که به نام مجری صوری انجام گردد از هر نظر مردود بوده و غیرقابل قبول است و اینگونه اقدامات تخلف محسوب می گردند و این افراد مسئولیت ‌های سنگینی دارند که نمی ‌توانند از عهده آن برآیند.

مشکلات حوزه نظام‌ مهندسی ساختمان در اراک

 • NB20
  NB20 ...
 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام ...
 • کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي
  کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسي ...
 • صفحه اینستاگرام
  صفحه اینستاگرام ...
 • NB24
  NB24 ...
 • کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهن ...
 • کتاب تاسیسات برق پلاس
  کتاب تاسیسات برق پلاس ...
 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام ...

مدیر کل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهر سازی مطرح کرد: مقرر گردید هیئت ۴ نفره استان مرکزی در اسرع وقت تشکیل نشست دهند و نسبت به تهیه جدول مربوط به شیوه پیاده‌ سازی الزام قانونی مربوط به اجرای ساختمان اقدام کنند هم چنین رعایت ترتیبات لازم در صدد حفظ حقوق مالکان و مردم اجباری است و فعالیت سازمان نظام ‌مهندسی ساختمان استان مرکزی هم چنان ادامه دارد.

شیبانی اصل گفت: برخوردهای انجام شده جای تاسف دارند و ملتی با تمدن چند هزار ساله و کشوری مزین بنام دین مبین اسلام باید هر ۲ ویژگی تمدن‌ ها را در تمام کردار و گفتار خود رعایت کنند و نباید مشکلاتی را که با مراجعه بمقامات و مسئولین استانی و کشوری برطرف می‌ شود در چهارچوب رفتارهای ناهنجار و هجمه روش ‌های ناپسند و ناشایست قرار دهیم.

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: این گونه رفتارهای ناپسند از هر نگاهی محکوم است و در نشیت برگزار گردیده به‌ طور حتم مورد تائید حاضران نبوده است، سازمان نظام مهندسی ساختمان نهادی است که به سبب قانون مصوب مجلس شورای اسلامی تاسیس گردیده و یک نهاد حرفه ‌ای و قانونی محسوب می گردد که حرمت آن نباید بوسیله رفتارهای ناشایست خدشه ‌دار گردد حتی اگر اشکال و ایرادی در شیوه انجام امور وجود داشته باشد.
وی خاطر نشان ساخت: روز گذشته شاهد حضور مدیران حوزه ساختمان وزارت راه‌ و شهرسازی در نشست بودیم در رابطه با مشکلات پیش ‌آمده سازمان نظام ‌مهندسی ساختمان استان مرکزی در رابطه با حضور مجریان ذی ‌صلاح در ساخت ‌و سازهای سطح ا ستان مرکزی که در نشست تشکیل شده در دفتر مدیریت اداره‌ کل راه ‌وشهرسازی با حضور اعضای هیئت مدیره سازمان تشکیل و با بررسی موضوعات پیش‌ آمده و جمع ‌بندی موارد و الزام حضور مجری بحث گردید و در ادامه نشست هم  در دفتر معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی با پی گیری همین موضوع تشکیل گردید.

منبع : تسنیم

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

دانلود سوالات آزمون نظام مهندسی اسفند ۹۶

نوشته مشکلات حوزه نظام‌ مهندسی ساختمان در اراک حل گردید اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی نظام مهندسی ایران پدیدار شد.This post first appeared on پایگاه اخبار نظام مهندسی, please read the originial post: here

Share the post

مشکلات حوزه نظام‌ مهندسی ساختمان در اراک حل گردید

×

Subscribe to پایگاه اخبار نظام مهندسی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×