Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

حذف سازندگان غیرحرفه‌ ای ساختمان نیازمند بازنگری در قوانین است

به گزارش اخبار نظام مهندسی،ریاست نظام مهندسی ساختمان استان زنجان فعالیت سازندگان غیرحرفه ‌ای را یکی از معضلات صنعت ساخت و ساز خواند و عنوان داشت: جلوگیری از فعالیت سازندگان غیرحرفه ‌ای نیازمند بازنگری در قوانین است.حذف سازندگان غیرحرفه‌ ای ساختمان نیازمند بازنگری در قوانین

حذف سازندگان غیرحرفه‌ ای ساختمان نیازمند بازنگری در قوانین

حذف سازندگان غیرحرفه‌ ای ساختمان نیازمند بازنگری در قوانین است

حذف سازندگان غیرحرفه‌ ای  ساختمان نیازمند بازنگری در قوانین است

حسن مجتبی ‌زاده  گفت: مشوق ‌هایی برای ایجاد تحرک ساخت و ساز در مناطق ویژه زنجان از جمله بافت ‌های ناکارآمد شهری و بافت فرسوده در نظر گرفته شده است.
مجتبی زاده با بیان این که وجود ساختمان‌ های فرسوده و غیر مقاوم در هنگام بروز زلزله و حوادث غیر مترقبه خسارت بیش تری به جامعه وارد می‌ کنند ادامه داد: سازمان نظام مهندسی ساختمان برای طراحی و خدمات فنی و مهندسی در بافت‌ های فرسوده تخفیف ‌های بیست و پنج درصدی در نظر گرفته است.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌ نامه برای اجرای طرح جامع امام زاده سید ابراهیم(علیه السلام) افزوذد: طرح توسعه‌ ای از طرف اداره کل اوقاف و امور خیریه برای این مکان مقدس درنظر گرفته شده که مهندسین سازمان نظام مهندسی خدمات لازم را برای اجرای هرچه بهتر این طرح انجام می ‌دهند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان فعالیت سازندگان غیرحرفه ‌ای در صنعت ساخت و ساز را از مهم ترین مشکلات ذکر کرد و گفت: بر اساس قانون افراد بدون صلاحیت حرفه ‌ای و بدون پروانه اشتغال بکار نظام مهندسی نباید خدمات فنی و مهندسی ارایه دهند و باید جلوی آن‌ ها گرفته گردد و این درحالیست که بسیاری از مهندسین عضو این سازمان بیکار هستند.

 • NB72
  NB72 ...
 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام ...
 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام ...
 • صفحه اینستاگرام
  صفحه اینستاگرام ...
 • کتاب درسنامه و پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  کتاب درسنامه و پاسخ تشریحی آزمون ن ...
 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام ...
 • بسته طلائی آزمون نظام مهندسی طراحی معماری
  بسته طلائی آزمون نظام مهندسی طراحی ...
 • NB71
  NB71 ...

وی اظهار داشت : کسانیکه پروانه اشتغال بکار نظام مهندسی ندارند در ساخت ساختمان ‌های بالای ۵ طبقه یا بیش از ششصد مترمربع زیربنا باید از یک مجری استفاده کنند و در ساختمان‌ های کم تر از این متراژ مالک نیز می‌ تواند نسبت به ساخت و ساز اقدام کند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان با اشاره به این که این روند نیازمند اصلاح است و ساخت تمام ساختمان ‌ها باید توسط مجری دارای صلاحیت انجام گردد، خاطر نشان ساخت : این مشکل در کل کشور وجود دارد و اصلاح آن نیازمند مشارکت همه دستگاه ‌ها‌ی مربوط و بازنگری در قوانین است.

حذف سازندگان غیرحرفه‌ ای ساختمان نیازمند بازنگری در قوانین

این مقام مسیول با بیان  این که تعداد نقشه‌ های ارجاعی به سازمان نظام مهندسی نسبت به سال نود و دو کاهش چشم گیری یافته است، یاد آور شد: با این حال در نیمه اول امسال نسبت بمدت مشابه سال گذشته وضعیت ساخت و ساز اندکی بهبود یافته است.
مجتبی زاده تصریح کرد: با برنامه ‌های پیش‌ بینی شده از سوی بانک مرکزی و دولت دوازدهم انتظار می‌ رود قدری از رکود در صنعت ساخت و ساز خارج گردیم ولی باید به این نکته توجه کنیم که بسیاری از واحدهای ساخته شده در شهرک‌ های اقماری زنجان و سایر مناطق خالی هستند و اکنون نیاز چندانی به ساخت مسکن احساس نمی گردد.

منبع : تسنیم

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

دانلود کتاب راهنمای مبحث ۱۳ نظام مهندسی

نوشته حذف سازندگان غیرحرفه‌ ای ساختمان نیازمند بازنگری در قوانین است اولین بار در نظام مهندسی | پایگاه خبری تحلیلی نظام مهندسی ایران پدیدار شد.This post first appeared on پایگاه اخبار نظام مهندسی, please read the originial post: here

Share the post

حذف سازندگان غیرحرفه‌ ای ساختمان نیازمند بازنگری در قوانین است

×

Subscribe to پایگاه اخبار نظام مهندسی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×