Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

سازمان تا آخر بهار گواهی صنفی تحلیل فعالیت می‎دهد

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)، به نقل از سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران ارایه گواهی تحلیل فعالیت را یکی از اقدامات مهم سازمان در سال ۹۶ عنوان کرد و گفت: سال گذشته برخی از اعضا درخواست داشتند که شرکت شان را در خصوص موضوعاتی خاص احراز صلاحیت کنیم که پس از بررسی های بسیار مقرر شد فاز نخست این کار در هماهنگی با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا پایان بهار در تهران به صورت پایلوت انجام شود.سازمان تا آخر بهار گواهی صنفی تحلیل فعالیت می‎دهد

سازمان تا آخر بهار گواهی صنفی تحلیل فعالیت می‎دهد

اصغر رضانژاد افزود: اکنون به دنبال تدوین شاخص هایی هستیم که شرکت ها بر اساس آن ارزیابی شوند و اگر واجد شرایط بودند، تایید صلاحیت شوند.

وی با ذکر مثالی در این‎ باره گفت: وزارت صنعت و معدن و تجارت بر اساس دستورالعمل ۳/۴۰۱۷ اقدام به صدور پروانه تولید نرم افزار می کند که برای شرکت های نرم افزاری دردسرساز شده است.

سازمان تا آخر بهار گواهی صنفی تحلیل فعالیت می‎دهد

سازمان تا آخر بهار گواهی صنفی تحلیل فعالیت می‎دهد

رضانژاد توضیح داد: براساس این دستورالعمل، شرکت های نرم افزاری برای دریافت پروانه تولید باید حداقل ۵ مهندس برنامه نویس داشته باشند و هر دو سال دو محصول جدید نرم افزاری تولید کنند  و در غیر این صورت پروانه تولیدشان باطل می شود یا تولیدکننده شناخته نمی شوند. در حالی که برخی از شرکت های تولیدکننده نرم افزار، کوچک هستند و تعداد برنامه نویسان آنها کمتر از پنج نفر است. ضمن اینکه محصولات شان را هر سال یا دو سال یکبار به روز می کنند.

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‎ای افزود: به دلیل همین مشکلات سازمان تصمیم گرفت در مقوله ارایه گواهی فعالیت ورود کند و مطمئن هستیم در گذر زمان گواهی تایید صلاحیت سازمان ملاک سازمان های دولتی خواهد بود.
وی گفت: قطعا در هر حوزه ای که متقاضان صنفی نیازمند تایید صلاحیت باشند و سازو کار دولتی آن فراهم نباشد، ورود خواهیم کرد.
وی افزود: این تاییدیه ها اجباری نیست و شرکت هایی که نیاز داشته باشند، می توانند برای دریافت آن اقدام کنند.
  مجوز سازمان؛ شرط داد و ستد 
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‎ای در خصوص اقدام دیگر سازمان در سال ۹۶ گفت: در جلساتی که از طریق حراست سازمان نصر با حراست سازمان های مختلف داشتیم، مقرر شد که مجوز سازمان شرط حراست ها برای داد و ستد رایانه‎ای باشد.
رضانژاد افزود: دستگاه های دولتی موظفند برای تامین کالاهای رایانه‎ای مورد نیاز خود از حراست استعلام بگیرند و از این پس شرکت هایی می توانند کالای سازمان ها را تامین کنند که مجوز سازمان نصر داشته باشند.
 • گنجینه کتابهای آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  گنجینه کتابهای آزمون نظام مهندسی ت ...
 • صفحه اینستاگرام
  صفحه اینستاگرام ...
 • بسته طلائی آزمون نظام مهندسی طراحی معماری
  بسته طلائی آزمون نظام مهندسی طراحی ...
 • جزوه آمادگی آزمون نظام مهندسی نظارت معماری
  جزوه آمادگی آزمون نظام مهندسی نظار ...
 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام ...
 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام ...
 • کتاب تاسیسات برق پلاس
  کتاب تاسیسات برق پلاس ...
 • کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي
  کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسي ...
وی اضافه کرد: برخی شرکت ها هنوز مجوز سازمان نظام صنفی را نگرفته اند که با این اقدام بحث الزامی بودن مجوز سازمان بیشتر رعایت می شود.
رضانژاد اضافه کرد: با ابلاغ این بخشنامه از سوی حراست نهاد ریاست جمهوری به حراست های سازمان، به زودی این امر اجرایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه شرکت ها، ترغیبی یا سلبی باید عضو سازمان نظام صنفی رایانه‎ای شوند، گفت: تاکنون سازمان برخورد سلبی در این باره نداشته است و با فعالیت خود توانسته اعضای زیادی را جذب کند که گواه آن نیز افزایش تعداد برگه رای از ۲۱۰۰ برگه به ۸۲۰۰ برگ رای است.
وی افزود: این نشان می دهد نبض سازمان بیشتر از پیش می زند؛ با این وجود هنوز شرکت های زیادی هستند که تکلیف قانونی خود را انجام نداده اند و سازمان در نظر دارد با این روش آنها را مجبور به دریافت مجوز
کند.
منبع: سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران

کتاب آمادگی آزمون نظام مهندسی برق

نوشته سازمان تا آخر بهار گواهی صنفی تحلیل فعالیت می‎دهد اولین بار در نظام مهندسی | پایگاه خبری تحلیلی نظام مهندسی ایران پدیدار شد.This post first appeared on پایگاه اخبار نظام مهندسی, please read the originial post: here

Share the post

سازمان تا آخر بهار گواهی صنفی تحلیل فعالیت می‎دهد

×

Subscribe to پایگاه اخبار نظام مهندسی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×