Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

تشریح ضرورتهای قانونی حضور فعال مهندسین در انتخابات شورای‌شهر/ بایدهای ورود سازمان نظام مهندسی ساختمان به انتخابات شورا

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)،طاهره نصر عضو شورای مرکزی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر حضور فعال مهندسین در انتخابات شورای‌شهر، بایدهای ورود اعضای آن سازمان را بعرصه انتخابات شورای‌شهر توضیح داد و گفت: ورود حرفه‌مندان مهندسی میتواند در ایجاد سیمای شهری بدور از ناهنجاریها از طرفی و ایمنی و مدیریت برای زمان بحران از طرفی دیگر تاثیرگذار باشد.تشریح ضرورتهای قانونی حضور فعال مهندسین در انتخابات شورای‌شهر

تشریح ضرورتهای قانونی حضور فعال مهندسین در انتخابات شورای‌شهر

تشریح ضرورتهای قانونی حضور فعال مهندسین در انتخابات شورای‌شهر

تشریح ضرورتهای قانونی حضور فعال مهندسین در انتخابات شورای‌شهر

دکتر طاهره نصر عضو شورای‌مرکزی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور در خصوص اهمیت انتخابات شورای‌شهر و تاثیری که انتخاب افراد اصلح در آن شورا بر سرنوشت شهرها خواهد داشت، بیان کرد: ماده دو قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان بتقویت و توسعه فرهنگ و ارزشهای ایرانی اسلامی در معماری و شهرسازی، ترویج اصول معماری و شهرسازی و رشد آگاهی عمومی نسبت به آن و مقررات ملی ساختمان و افزایش بهره‌ وری، حمایت از مردم بعنوان بهره‌ برداران از ساختمانها و فضاهای شهری و ابنیه و اماکن عمومی و هم چنین رشد و اعتلای مهندسی در کشور بصورت آشکار اشاره کرده است.

وی ادامه داد: اما متأسفانه ناهنجاریهای سیمای شهرها و هم چنین ناهنجاریها و معضلات سکونت در شهرها و عدم توجه به روانشناسی محیطی در طراحیهای صورت گرفته حاکی از عدم التزام برعایت قانون است.

عضو شورای مرکزی سازمانهای نظام مهنسی کشور افزود: مطابق قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب سال ۷۵ از یک طرف مشارکت اقشار مختلف مردم در اداره امور شهر و آنهم با وکالت مؤثر از طرف شهروندان در امور نظارتی و ایجاد زمینه های حضور فعالانه عموم در فرایندهای برنامه ریزی و چانه زنیهای شهری بیان شده و از سوی دیگر ارتباط با تحقق‌پذیری برنامه های توسعه شهر در راستای تحقق اسناد توسعه شهری مورد تأکید قرار گرفته است. در این راستا چه وکالتی تاثیرگذارتر از حضور متخصصین در عرصه انتخاباتی شورای شهر میتواند مطرح باشد.

نصر اظهار داشت: بنظر میرسد زمینه ‌های لازم برای تحقق اهداف عالی سازمان نظام مهندسی ساختمان با حمایت از چهره‌های دارای صلاحیت‌ حرفه مهندسی میتواند صورت گیرد.

 • جزوه آمادگی آزمون نظام مهندسی اجرا معماری
  جزوه آمادگی آزمون نظام مهندسی اجرا ...
 • کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهن ...
 • جزوه آمادگی آزمون نظام مهندسی نظارت معماری
  جزوه آمادگی آزمون نظام مهندسی نظار ...
 • کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي
  کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسي ...
 • کتاب درسنامه و پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  کتاب درسنامه و پاسخ تشریحی آزمون ن ...
 • صفحه اینستاگرام
  صفحه اینستاگرام ...
 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام ...
 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام ...

وی بیان کرد: از آن جا که از مسئولیتهای شورای شهر در برنامه های شهری و توسعه شهری، مدیریت‌شهری و زمینه های جذب درآمدهای پایدار شهری، حقوق مدنی و جلب مشارکت اقشار مختلف و توجه بحقوق شهروندی یاد شده است، لذا میتوان بهره گیری از متخصصین حرفه مهندسی را در ضرورت ورود سازمان نظام مهندسی ساختمان و حضور فعال مهندسین در انتخابات شورای شهر قابل توجه دانست.

وی تصریح کرد: مسلما ورود مهندسین حرفه‌ای و متخصص میتواند در ایجاد سیمای شهری بدور از ناهنجاریها از طرفی و ایمنی و مدیریت برای زمان بحران از طرف دیگر مؤثر باشد.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

پاسخنامه آزمون نظام مهندسی برق شهریور ۹۵

نوشته تشریح ضرورتهای قانونی حضور فعال مهندسین در انتخابات شورای‌شهر/ بایدهای ورود سازمان نظام مهندسی ساختمان به انتخابات شورا اولین بار در نظام مهندسی | پایگاه خبری تحلیلی نظام مهندسی ایران پدیدار شد.This post first appeared on پایگاه اخبار نظام مهندسی, please read the originial post: here

Share the post

تشریح ضرورتهای قانونی حضور فعال مهندسین در انتخابات شورای‌شهر/ بایدهای ورود سازمان نظام مهندسی ساختمان به انتخابات شورا

×

Subscribe to پایگاه اخبار نظام مهندسی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×