Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

İZKA mali destek programı sonuçları açıklandı

İzmir Kalkınma Ajansı Mali Destek Programı çerçevesinde destek vereceği 15 projeye 15 Milyon TL kaynak aktaracak.

İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) 2019 Yılı ‘Özel Sektörün Kurumsal Kapasitesinin ve Rekabet Edebilirliğinin Güçlendirilmesi Mali Destek Programı’ ile ‘Küçük Menderes Havzası Sürdürülebilir Kalkınma Mali Destek Programı’nın değerlendirme süreçleri tamamlandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından da onaylanan proje teklif çağrıları kapsamında yürütülen mali destek programlarının başvuru süreçlerinin tamamlanması sonrasında değerlendirme aşaması da tamamlandı.

Özel Sektörün Kurumsal Kapasitesinin ve Rekabet Edebilirliğinin Güçlendirilmesi Mali Destek Programına 17 proje başvurusu yapıldı. Konusunda uzman bağımsız değerlendiriciler ve değerlendirme komitesi üyeleri tarafından yapılan değerlendirmeler ve İzmir Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu’nun onayı neticesinde toplam 9 proje başarılı bulundu. Program kapsamında destek almaya hak kazanan projelere yaklaşık 4 Milyon TL kaynak sağlanması öngörülüyor.

Küçük Menderes Havzası Sürdürülebilir Kalkınma Mali Destek Programına ise,23 proje başvurusu yapıldı. Değerlendirme süreçleri sonunda, 11 proje başarılı bulundu. Bu program kapsamında destek almaya hak kazanan projelere ise yaklaşık 11 Milyon TL kaynak sağlanması öngörülüyor.

İki mali destek programı ile yaklaşık 15 Milyon TL’lik kaynağın İzmir’in rekabetçi ve sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlayacak projelere aktarılması hedefleniyor. Bu projeler eliyle İzmir’de faaliyet gösteren firmaların kurumsal ve teknolojik dönüşüm, kaynak verimliliği ve çevre performansı, küresel tedarik zincirine dahil olma alanlarında geliştirilmesi ve ortak kullanıma yönelik altyapıların oluşturulmasıyla sektörel uzmanlaşmanın desteklenmesi ve Küçük Menderes Havzasında beşerî ve doğal kaynaklar ile tarımsal ve ekonomik faaliyetlerin sürdürülebilirlik odağında geliştirilmesine yönelik örnek uygulamaların gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Başarılı proje sahipleri ile gerçekleştirilecek sözleşme imzalarının 2020 yılı Ocak ayı itibariyle tamamlanması planlanırken, Mali Destek Programları sonuçlarına www.izka.org.tr adresinden ulaşılabiliyor.This post first appeared on Haberimport.com - Güncel Haber, Gündemdeki Haber, please read the originial post: here

Share the post

İZKA mali destek programı sonuçları açıklandı

×

Subscribe to Haberimport.com - Güncel Haber, Gündemdeki Haber

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×