Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

İstanbul büyükşehir belediyesinden yağış önlemi

İstanbul’a sabah saatlerinde Karadeniz üzerinden giriş yapan yağmurlu hava, il geneline yayılarak çisenti şeklinde yağış bırakmaya devam ediyor. Çatalca, Arnavutköy, Eyüp, Sarıyer ve Şile’de zaman zaman etkisini arttıran yağışların akşam saatlerinde İstanbul’u terk etmesi bekleniyor.

Bugün sabah saatlerinde İstanbul’un kuzey ilçelerinden kente giriş yapan yağmurlu sistem gün içerisinde tüm ilçelere yağış bırakmaya başladı. Çatalca, Arnavutköy, Eyüp, Sarıyer ve Şile 15 kg yağış alırken kent geneline ortalama 10 kg yağış düştü. Orta şiddette esen Poyraz nedeniyle hissedilen sıcaklık 19 derece seviyelerine geriledi.

İBB, meteorolojiden ve AKOM’dan gelen uyarıları sonrasında vatandaşların yağmurdan olumsuz etkilenmemesi için gerekli tedbirleri aldı. Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler Avrupa Yakasında 52, Anadolu Yakasında 47 olmak üzere toplam 99 bekleme noktasında 541 personel ile hazır bekletiliyor. Su baskınlarına anında müdahale etmek için 115 su tahliye ve 147 kamyonetli müdahale aracı kritik bölgelerde konumlandırılıyor.

Yağışın başlangıcından itibaren İstanbul genelinde olumsuzluk yaşanmazken yağışlı havanın saat 20:00’den sonra etkisini kaybederek şehri terk edeceği tahmin ediliyor.This post first appeared on Haberimport.com - Güncel Haber, Gündemdeki Haber, please read the originial post: here

Share the post

İstanbul büyükşehir belediyesinden yağış önlemi

×

Subscribe to Haberimport.com - Güncel Haber, Gündemdeki Haber

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×