Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Facebook WhatsApp’ın gerisinde kaldı

Son günlerde ‘Artık Facebook kullanmıyorum’ ya da ‘Daha seyrek Facebook’a bakıyorum’ yorumlarını daha sık duymaya başlamışsınızdır. Aslında bu Durum sadece sizin etrafınızda gelişen bir durum değil, tüm dünyada Facebook’tan ‘ufaktan’ uzaklaşma durumu söz konusu. Sahibi olduğu WhatsApp’ta ise durum tam tersi ve popüler uygulama büyümeye devam ediyor. Bunun en çarpıcı örneği de yıl sonunda WhatsApp’ın 1.5 milyar aktif kullanıcıya ulaşması ve tarihinde ilk kez Facebook’u geride bırakması oldu.

2018 yılının ilk günlerinde liderlik Facebook’ta olmuş olsa da, yılın son aylarında WhatsApp’in Facebook’u yakaladığı ve sonrasında da geçtiği görülüyor. Genel hatlarıyla bakıldığı zaman Facebook, 2018’deki aylık ortalama aktif kullanıcı sayısı açısından WhatsApp’i yenmeyi başarmış durumda ancak büyüme hızı ve son durum göz önüne alındığında Facebook’un liderliği WhatsApp’e kaptırdığı açıkça görülüyor.

Facebook WhatsApp’ın Gerisinde kaldıThis post first appeared on Haberimport.com - Güncel Haber, Gündemdeki Haber, please read the originial post: here

Share the post

Facebook WhatsApp’ın gerisinde kaldı

×

Subscribe to Haberimport.com - Güncel Haber, Gündemdeki Haber

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×