Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Sanal gerçekliğin mucidi Jaron Lanier Marka konferansında

Sanal gerçekliğin mucidi Jaron Lanier Marka konferansında

MARKA 2018 Konferansı, 12-13 Aralık’ta Hilton İstanbul Bomonti’de, 2000’e yakın iş liderinin katılımıyla gerçekleştirilecek. 2000 yılından beri misyonu iş dünyasının ve Türkiye markalarının global rekabet gücünü artırmak olan konferansta bu yıl iki gün boyunca 70’i aşkın yerli ve yabancı konuşmacı, 40’ın üstünde seansta yer alacak.

Bu yıl 19’uncusu gerçekleşecek konferansta teknoloji konusunda çok güncel bir vizyon sergilenecek. Tarihin en büyük 300 mucidinden biri kabul edilen, sanal gerçekliği bulan Jaron Lanier ile Avrupa’nın en önemli etik hacker’ı Jamie Woodruff’ın da sunumları yer alacak.

Teknoloji Mucidinden Sosyal Medyadan Uzak Durma Manifestosu

13 yaşındayken üniversitede derslere girmeye başlayan Jaron Lanier, elde ettiği başarılar sayesinde 2005 yılında dünyanın en önemli 100 entelektüeli arasında gösterildi. Yeteneği onu tarihin en önemli 300 mucidinden biri yaptı. Hayatta her alanda izi olan Lanier, “Sanal Gerçeklik”i keşfederek hayatımıza çıkmayacak bir iz bıraktı. Son olarak “Sosyal Medya Hesaplarınızı Hemen Silmeniz İçin 10 Sebep” kitabını yazdığında dünya çapında bu konunun tartışılması için öncü olup en güçlü seslerden biri haline geldi. Sosyal medyadan çıkmamızın insanlığın iyiliği için şart olduğunu söyleyen Lanier, yapacağı sunumla Türkiye’de iş dünyasının geleceğine şekil verecek. Lanier MARKA 2018 sahnesinde bir de sürpriz yapacak. Yoko Ono, Philip Glass, Duncan Sheik gibi sanatçılarla da çalışan Lanier, müzikal yeteneğinden de örnekler gösterecek.

Etik Hacker’dan Paranoyak Bir Seans

25 yaşında ve alanının en önemli otoritesi. Bulduğu açıklarla hayatını kurtardığı şirketlerden birkaçı, Facebook, Google, Twitter ve Youtube. Jamie Woodruff, ‘etik hackerlık’ olarak tanımlanan işi sayesinde avcıdan bekçiye dönüştü ve siber saldırganların internette nasıl iletişim kurduklarını modelledi. Woodruff, siber güvenlik ve hack konusunda yapacağı sunumda teknolojiye karşı kırılganlığımızı ve siber güvenlik alanındaki tehlikeleri, korunma yöntemlerinin önemini anlatacak. Woodruff, bizzat örneklerle yaşantımızdaki siber tehlikelerin altını çizecek ve sunumuyla izleyicilerin gündelik hayata bakışını değiştirecek.

Bu Yıl Zeka ve Duygu Ön Planda Olacak

Yapı Kredi World ana sponsorluğunda düzenlenen konferansın iş dünyasının yakın geleceğine şekil veren en güçlü bir fikir platformu olduğunu belirten Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör bu yılı şöyle anlatıyor: “MARKA Konferansı’nın özgün kimliği benzersiz karakteristiği yavaşlamaya veya durmaya izin vermiyor, daha ileri ve daha yükseğe gitmek için belirgin bir yol çiziyor. Katılımcılarımız MARKA 2018’de eşsiz bir beyin ve ruh tazelenmesi yaşayacak. Bu yıl içerik ve deneyimlerde zeka ve duygu ön planda olacak. Bu iki özelliğin kesişme alanlarının ustalıkla işlenmesi sayesinde katılımcıların yaratıcı, keskin düşünce üretme becerisi üst seviyede tetiklenecek.”

MARKA Konferansı geride kalan 18 yılda 700 konuşmacının 27 bin katılımcıya seslenmesini sağladı. 2018, içerik açısından en güçlü yıllardan biri olacak. Konferansın moderatörlüğünü ilk kez düzenlendiği 2000 yılından bu yana olduğu gibi yine BJ Cunningham yapacak.

Sanal gerçekliğin mucidi Jaron Lanier Marka konferansındaThis post first appeared on Haberimport.com - Güncel Haber, Gündemdeki Haber, please read the originial post: here

Share the post

Sanal gerçekliğin mucidi Jaron Lanier Marka konferansında

×

Subscribe to Haberimport.com - Güncel Haber, Gündemdeki Haber

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×