Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Buca'da Oyuncaklarla Zamanda Yolculuk

Buca'da Oyuncaklarla Zamanda Yolculuk

Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi oyuncakların tarihsel gelişimine ışık tutan muhteşem bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Bucalı koleksiyoncu Üzeyir Eytemiş’in uzun yıllar süren çalışmalar sonucu biriktirdiği, geçmişten günümüze oyuncak dünyasını yansıtan “ Oyuncak Sergisi” ziyaretçilerini tarihsel bir yolculuğa çıkarıyor. Plastikten ahşaba, süper kahramanlardan oyun konsollarına kadar geçmiş yıllara ait binlerce oyuncağın yer aldığı sergi, her yaştan ziyaretçisini zamanda yolculuğa çıkarırken günümüzün tablet ve bilgisayarlarına meydan okuyor.

Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi (Bbksm) geçmişten günümüze oyuncak dünyasını yansıtan ilginç bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Her insanın doğum süreciyle birlikte hayatında yer alan, gelişen her süreçte farklılaşıp gelişen oyuncaklar, Bucalı koleksiyoncu Üzeyir Eytemiş’in binlerce örnekten oluşan birikimleriyle Buca’da sergilenmeye başladı.

Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi sergi alanında plastikten, ahşaba, süper kahramanlardan, bisikletlere kadar geçmiş yıllara ait binlerce çeşitli oyuncağın yer aldığı ‘Oyuncak Sergisi’ ziyaretçilerini zamanda nostaljik ve büyülü bir yolculuğa çıkarıyor.

İlginç, ilginç olduğu kadar oyuncakların insanlık tarihiyle beraber gelişini ortaya koyan serginin açılışını Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina koleksiyoncu Üzeyir Eytemiş ile birlikte yaptı. Birbirinden ilginç binlerce oyuncağın kendisini çocukluğuna götürdüğünü söyleyen Başkan Piriştina, her yaş grubundan insanın kendisini ve geçmişini hatırlayabileceği muhteşem oyuncakları tek tek inceledi.

Geçmişten günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerinin yer aldığı, adeta tablet ve bilgisayarlara meydan okuyan sergi 16 Şubat’ta kadar ziyarete açık olacakThis post first appeared on Haberimport.com - Güncel Haber, Gündemdeki Haber, please read the originial post: here

Share the post

Buca'da Oyuncaklarla Zamanda Yolculuk

×

Subscribe to Haberimport.com - Güncel Haber, Gündemdeki Haber

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×