Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

AKUT Sporcusu Olimpiyatlarda Türkiye'yi Temsil Edecek

AKUT Sporcusu Olimpiyatlarda Türkiye'yi Temsil Edecek

AKUT Spor Kulübü Kar Sporları Branşı Sporcusu Özlem Çarıkçıoğlu, 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda Alp disiplini dalında mücadele edecek.

Güney Kore’de 9-25 Şubat’ta düzenlenecek 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda Alp disiplini dalında yarışacak olan AKUT Spor Kulübünün milli kayakçısı Özlem Çarıkçıoğlu, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

AKUT Spor Kulübünün Şişli’deki merkez binasında dün gerçekleştirilen basın toplantısına, milli sporcunun yanı sıra AKUT Spor Kulübü Başkanı Nasuh Mahruki ve AKUT Spor Kulübü Kar Sporları Branşı Sorumlusu Burak Üstay da katıldı.

PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda 12 ve 14 Şubatta mücadele edecek olan Çarıkçıoğlu,

Olimpiyatlarda mücadele edeceği için gurur duyduğunu belirterek, “Olimpiyatlarda ülkemi, kulübümü ve kendimi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Bunun için elimden geleni yapacağım. Umarım olimpiyat yolunda ülkemi temsil ederken, geride kalan arkadaşlarım da beni örnek alır ve spora devam ederler. AKUT Spor Kulübüne de teşekkür ediyorum.” dedi.

Nasuh Mahruki de hedeflerinin Türkiye’de sporun kalitesini geliştirmek ve daha çok sayıda insanın spor yapmasını sağlamak olduğunu aktararak, “Olimpiyatlara ve dünya şampiyonalarına sporcu yetiştirmeyi hedefliyorduk. Özlem Çarıkçıoğlu sayesinde bu hayalimizi gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz.” diye konuştu.

Burak Üstay ise 24 yaşındaki Özlem’in en başarılı ve istikrarlı sporcularından biri olduğunu dile getirerek, “Özlem, takımımızın kaptanı ve yaklaşık 10 yıldır aramızda. AKUT Spor Kulübünü olimpik bir kulüp haline getirdi. Bu başarısında dolayı kendisini tebrik ederiz. Olimpiyatlarda Özlem’e başarılar diliyorum.” şeklinde görüş belirtti.This post first appeared on Haberimport.com - Güncel Haber, Gündemdeki Haber, please read the originial post: here

Share the post

AKUT Sporcusu Olimpiyatlarda Türkiye'yi Temsil Edecek

×

Subscribe to Haberimport.com - Güncel Haber, Gündemdeki Haber

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×