Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Ücretsiz, açık kaynaklı, çoklu platform destekli kod editörü: Visual Studio Code

Visual Studio Code HTML’den CSS’e, Visual Basic’den, C++’a ve hatta Java’ya kadar onlarca farklı dilde yazılım geliştirebilmenize olanak sağlayan, hafif, kullanışlı ve son derece şık bir kod editörü. Ayrıca kullandığınız dil için ihtiyaç duyduğunuz eklentileri yükleyerek uygulamayı dilediğiniz gibi özelleştirebiliyor, ihtiyaçlarınıza uygun hale getirebiliyorsunuz. Masaüstü, mobil ve web tabanlı uygulamalar geliştiriyorsanız her an elinizin altında bulunmasından hoşlanacağınız türden bir kod editörü olduğunu söyleyebiliriz.

İnanması her ne kadar güç olsa da Microsoft tarafından geliştirilen bir uygulama olarak Visual Studio Code Linux ve Mac platformlarında da çalışabilecek şekilde açık kaynaklı bir kod editörü olarak hazırlanmış. Gerçi yeni yeni popüler olmaya başlayan HTML tabanlı bir uygulama geliştirme platformu sayesinde tüm işletim sistemlerinde çalışabilecek bu tür uygulamalar hazırlamak artık eskisinden daha kolay hale geldi, onu da bir başka yazımızda paylaşalım.

Visual Studio Code uygulamasını hemen ücretsiz olarak indirmek ve tıkır tıkır kod yazmaya başlamak için https://code.visualstudio.com adresini ziyaret edebilirsiniz.This post first appeared on Egonomik — Teknoloji, Web Tasarım, Eğlence, please read the originial post: here

Share the post

Ücretsiz, açık kaynaklı, çoklu platform destekli kod editörü: Visual Studio Code

×

Subscribe to Egonomik — Teknoloji, Web Tasarım, Eğlence

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×