Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

İHH’dan Güneydoğu’daki mağdur halka yardım eli

İHH'dan Güneydoğu'daki mağdur halka yardım eli

<!–middle-2–>

Yardımlar kapsamda Diyarbakır’ın Sur, Mardin’in Nusaybin, Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde can güvenliği endişesiyle evlerini terk eden ve yakınlarının yanına sığınan vatandaşlara bölgedeki İHH insani yardım dernekleri aracılığıyla ekmek, gıda malzemeleri, su, yatak, nevresim, battaniye, odun, kömür, çocuk bezi, çocuk maması ve hijyen paketi gibi çeşitli yardım malzemeler dağıtılıyor.

Cizre

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı ilçelerden Şırnak’ın Cizre ilçesinde şu ana kadar 60 bin TL para desteği sağlanırken 3 fırında ekmek, 3 markette gıda dağıtımı yapıldı.

Silopi

Silopi’de de para yardımının yanında 20 Adet keçi kesilerek et dağıtımı gerçekleştirildi. Yine 65 aileye odun ve kömür dağıtımı yapıldı. Yaklaşık 700 aileye de 6 ton patates, 17 bin ekmek dağıtıldı.

Sur

Sokağa çıkma yasağının yaşandığı bir diğer yer Diyarbakır’ın Sur ilçesi. Sur’da 350 adet yatak, 400 adet nevresim, 150 paket gıda kolisi, 100 adet battaniye, 150 Adet Hijyen Paketi, 100 adet çocuk bezi, 25 adet elektrikli soba, 150 adet bebe bisküvisi, 240 koli su dağıtılırken 400 adet nevresim, 1000 adet gıda kolisi, 400 adet battaniye ve 500 adet hijyen paket daha dağıtılacak.

Nusaybin

Sokağa çıkma yasağı uygulanan yerlerden biri olan Mardin’in Nusaybin ve Dargeçit ilçelerinde de; 400 adet yatak, 400 adet nevresim, 750 adet gıda kolisi, 250 adet hijyen paketi dağıtıldı.


/span>

<!–middle-4–>This post first appeared on Ylmz.com – Kişisel Bişeyler – Karmakarışı, please read the originial post: here

Share the post

İHH’dan Güneydoğu’daki mağdur halka yardım eli

×

Subscribe to Ylmz.com – Kişisel Bişeyler – Karmakarışı

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×