Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

PERMOLİT PERMOLIFE NASIL BİR BOYA?, PERMOLIFE PANEL KAPI BOYASI NASIL?, PERMOLİT PERMOLIFE SU BAZLI BOYA NERELERDE KULLANILIR?

 PERMOLİT PERMOLIFE SU BAZLI BOYA


    Permolit Permolife'ı Türkiye'nin en büyük boya firmalarından Akçalı Boya A.Ş üretiyor.
    Permolife parlak ve yarı mat olarak iki ayrı parlaklıkta 0,75 lt. ve 2,5 lt. lik ambalajlarda üretiliyor. Yarı mat olanının üzerinde su bazlı panel kapı boyası ibaresi var. Parlak olanı ise genel maksatlı bir boya olarak piyasaya sürülmüş. Parlaklık dereceleri hariç, özellikleri neredeyse aynı olan bu boyalar birbirlerinin yerine de kullanılabilirler.

PERMOLİT PERMOLIFE NERELERDE KULLANILIR?

    İç ve dış mekanlarda ahşap, beton, duvar, metal, kapı ve pencerelerde kullanılabilir.

ÖZELLİKLERİ

    Parlak veya Yarı mat görünümlüdür. Silinme ve örtücülüğü yüksek, su bazlı, akrilik, rahatsız edici koku yapmayan bir boyadır. Sararmaya dirençlidir ve ağır metal içermez. Suya, evdeki genel temizlik maddelerine, yağmura, uv ışınlarına ve darbelere karşı dayanıklıdır. Atmosfere verilen uçucu organik  bileşik (UOB/VOC) miktarı Avrupa Birliği limitlerinin altındadır. Renklendirme işlemi (açık ve orta tonlarda) su bazlı akrilik renk tüpleri ile yapılabilir.

UYGULAMA NASIL YAPILIR?

    Uygulama yapacağınız yüzeye göre astarlı veya astarsız olarak kullanılabilir. Uygulama yapılacak yüzey bozuk veya zayıf ise su bazlı macun ile gerekli düzelme yapılmalıdır. Yüzey yağ ve kirden arındırılmalı ve çok parlak bir yüzey ise 1 kat geçiş astarı (dönüşüm astarı) uygulanmalıdır. Her boyada olduğu gibi eski boyası dökülen yüzeylere ve parlak yüzeylere önceden hafifçe zımpara yapılması tutunmayı arttıracaktır.
    İlk defa boyama yapılacak ahşap yüzeylerde renksiz ahşap koruyucu ile veya kendisi %10 inceltilerek astar gibi kullanılabilir.
    Böylece yüzeyin boyayı emmesi engellenebilir. Uygulama en az 2 kat halinde ve 6 saat ara ile yapılmalıdır. Boya kullanıma hazır olmasına rağmen istenirse %5 su ile inceltilebilir.
    En iyi sonuç için kadife rulo, kenarlar-köşeler içinde gerek görülürse küçük bir su bazlı kestirme fırça kullanılabilir.

İNCELEME

    Boyanın kıvamı oldukça iyi. Ne çok katı, ne çok sulu. Kullanıcı yorumları pozitif. Genel amaçlı su bazlı boyalardan Kale Supar, Dyo Hidrolux, Polisan X1'e çok iyi bir rakip. Bunlara alternatif olarak kullanılabilir.


This post first appeared on TEKNİK REHBER, please read the originial post: here

Share the post

PERMOLİT PERMOLIFE NASIL BİR BOYA?, PERMOLIFE PANEL KAPI BOYASI NASIL?, PERMOLİT PERMOLIFE SU BAZLI BOYA NERELERDE KULLANILIR?

×

Subscribe to Teknİk Rehber

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×