Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Duvar Silme Nasıl Yapılır, Duvar Nasıl Silinir?

Duvar silme ile duvardaki lekelerden, sağlıksız toz zerreciklerinden ve parmak izlerinden kurtulabilirsiniz. Birçok ev hanımı evinde daha sağlıklı bir ortam oluşturmak için Duvar temizliği yapıyor.

Temiz duvarlar, evinizin canlı ve ferah görünmesini sağlar. Duvarları düzenli olarak temizlemek izlerin duvarda kalıcı lekeler oluşturmasına da engel olabilir.

Aşağıda duvar silmek tekniği ve duvar silerken hangi deterjaların kullanılması gerektiği hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

duvar neyle silinir
Duvar silme, duvar nasıl silinir?

Duvar Silme

Duvar silme işlemine fırçalı ucu ile elektrik süpürgesi veya yumuşak bir fırça ile yukarıdan aşağıya duvarın tozunu alarak başlayabilirsiniz.

Bu işlem duvarınızı ıslak olarak silmeye başladığınızda duvardaki lekelerin ve tozların yayılmasını ve iz bırakmasını engeller.

Elektrik süpürgesiyle köşe ve diplerde oluşan örümcek ağlarını ve toz yumaklarını da alabilirsiniz.

Gerçek bir temizliğe başlamadan önce bölgesel bir deneme yapmanız iyi bir fikir olabilir. Bu deneme ile boyanızın tam silinebilir olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Duvar Nasıl Silinir?

duvar neyle silinir
Duvar nasıl silinir?

Temizlik için en iyi başlangıç yeri duvarın üst kısımlarıdır. Duvarın üstünden aşağıya doğru temizliğinizi yapın. Bu şekilde kirli suyun yukarıdan aşağıya akıp, lekelerden oluşan çizgilere dönüşmesini engellersiniz. Bu çizgiler ve izler gerçekten çıkarılması zor lekelere dönüşebilir.

Göze çarpmayan bir bölgede yumuşak bir süngeri sıcak suya batırarak duvarınızı silin. Boya süngere veya beze çıkıyor veya leke yayılıyorsa duvarınızı temizlemek yerine boyamak daha iyi bir seçenektir.

Düzenli olarak temizlenen duvarlarda bile bazı izlerin çıkarılması zor olabilir. Sürtünme izleri ve boya kalemlerinin lekelerini genel amaçlı sprey temizlik maddeleri kullanarak çıkarabilirsiniz. Tabi bunları da görünmeyen bir bölgede test etmekte fayda var.

Duvar Ne İle Silinir?

Duvar nasıl silinir, duvar neyle silinir?: Duvar silme için çok yumuşak bir bez veya sünger kullanın. Duvarlarınızı deterjanlı su ile silerken küçük bölgelerde çalışın ki; sildiğiniz yerler siz duvarınızı durulayıp kurutmadan önce kuruyup leke bırakmasın. Durulamadan sonra kuru bir havlu ile kurulama yapabilirsiniz.

Duvarınızı silmek için ılık su ile karıştırılmış basit, genel amaçlı temizleyicileri kullanabilirsiniz.

Ya da sıvı bulaşık deterjanınızı biraz sıcak su ile karıştırarak duvarınızı temizleyebileceğiniz bir karışım hazırlayabilirsiniz.

Duvar Hangi Deterjanla Silinir?

duvar ne ile silinir
Duvar hangi deterjanla silinir?

Duvar silme için arap sabunu gibi genel amaçlı, duvarı çizmeden temizleyen, temizleyiciler kullanılmalıdır.

Duvardaki ince boya tabakasına zarar verebilecek çok güçlü ve aşındırıcı temizlik maddeleri kullanmayın. Ayrıca temiz bir kova suyla duvarda kalan sabunu durulayın.

Boya kalemi gibi küçük fakat zor lekeler için kullanabileceğiniz bazı malzemeler:  Diş macunu, karbonatla karıştırılmış suyu da yumuşak sünger ile kullanabilirsiniz.

The post Duvar Silme Nasıl Yapılır, Duvar Nasıl Silinir? appeared first on Teknik Rehber.This post first appeared on Teknik Rehber, please read the originial post: here

Share the post

Duvar Silme Nasıl Yapılır, Duvar Nasıl Silinir?

×

Subscribe to Teknik Rehber

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×