Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Bulwary Wiślane w Warszawie

Moja kochana Warszawa zmienia się nie do poznania i to w dobrym tego słowa znaczeniu. Powstają coraz to nowe place i skwery wtopione w zieleń. Otwierane są ogrody na dachach, choćby te na dachu biblioteki Uniwersyteckiej i w Centrum Nauki Kopernik. Są to miejsca, w których warszawiacy mogą odpocząć od zgiełku miasta. Jednym z takich nowych miejsc są nadwiślańskie bulwary, mieszczące się na lewym brzegu Wisły.

Bulwary Wiślane

Najlepiej dojedź drugą nitką metra do stacji Centrum Nauki Kopernik. Stamtąd jest już rzut beretem pod pomnik Syrenki Warszawskiej i na same Bulwary Wiślane. W mojej ocenie najładniejszy odcinek bulwarów wart zobaczenia zaczyna się od Centrum Nauki Kopernik i ciągnie aż do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Na tym odcinku powstał niezwykle ładny deptak.

Bulwary Wiślane
Jestem rodowitym warszawiakiem z dziada pradziada. Pamiętam doskonale, jak to miejsce wyglądało jeszcze 15 czy 20 lat temu. Zaniedbane, zarośnięte, zapomniane przez władze miasta. Teraz miasto zwróciło się frontem do Wisły. Bulwary są miejscem dedykowanym spacerowiczom i rowerzystom. Możemy tu znaleźć place zabaw dla dzieci i sztucznie utworzone plaże. Piękna nadwiślana Promenada bogata jest również w punkty gastronomiczne, w których można dobrze zjeść.

Na uwagę zasługuje mała architektura, jaka została zastosowana – są to pnie drzew i faliste ławki dla odwiedzających.

Drewniane ławki umieszczone pod zadaszeniem

Bulwary Wiślane

Bulwary Wiślane

Ścieżki dla rowerów zostały oddzielone od deptaku dla zwiedzających pasem zieleni.

Poza ładną architekturą, dużą uwagę zwracam oczywiście na rośliny, które zostały wykorzystane i posadzone. Jedna z moich koleżanek dość krytycznie podeszła do bulwarów, krytykując zbyt dużą formacje betonową. Natomiast należy mieć z tyłu głowy fakt, że jest to teren zagrożony powodzią. Jaki ma więc sens inwestowanie dużych pieniędzy w rośliny, które mogłyby nie znieść wezbrania rzeki?

Bulwary Wiślane

W moim odczuciu zostały zaproponowane gatunki, które jak najbardziej poradzą sobie w wypadku występowania okresowych powodzi. Jeśli jesteście ciekawi, to zdradzę, że wśród roślin posadzonych w tym miejscu możemy znaleźć wierzby, liczne trawy – takie jak miskanty czy rozplenice – zostały posadzone również krzewy i byliny, które nie mają zbyt dużych wymagań 😉

Wzdłuż bulwarów zostały ustawione tematyczne pawilony (pawilon włoski z włoską kuchnią, pawilon francuski, pawilon polski etc.)

Jeśli nie macie chęci jeść, a zmęczyliście się chodzeniem, możecie usiąść na plaży w wygodnym fotelu i napić się w miłym towarzystwie 🙂 Rozwiązanie architektoniczne, polegające na postawieniu pawilonów, leżaków czy ławek, zachęca ludzi do robienia sobie przystanków i odpoczynku.

Artykuł Bulwary Wiślane w Warszawie pochodzi z serwisu W Ogrodzie. Wojciech Wardecki.This post first appeared on W-ogrodzie.com, please read the originial post: here

Share the post

Bulwary Wiślane w Warszawie

×

Subscribe to W-ogrodzie.com

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×