Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Stosowanie środków chemicznych w ogrodzie

Chciałbym się z Wami podzielić historią ogrodnika, który przez roztargnienie mocno zaszkodził swojemu ogrodowi i wszystkim roślinom. Jak zapewnia, chęci były dobre, ale jak to się mówi – dobrymi chęciami piekło brukowane Jeśli jesteście ciekawi co się stało, to poniżej znajdziecie wiadomość od Pana XXX i kilka zdjęć efektu jego prac.

Stosowanie środków chemicznych w ogrodzie – historia prawdziwa

„Wczoraj zauważyłem mszyce na wiciokrzewie wiec postanowiłem potraktować je Decisem. Popryskałem a że zostało trochę to spryskałem inne drzewa i krzewy (klony, hortensje, kaliny, wiąza, robenę, ) Rano zorientowałem się, że użyłem niewłaściwego opryskiwacza. Opryskałem je Mniszkiem ;-( . Zauważyłem to dopiero przed wyjściem do pracy, hortensja miała oklapłem pędy. Lałem wszystkie rośliny wodą, ale nie wiem czy to jakoś pomoże. Czy coś jeszcze mogę zrobić”?
Jak do tego doszło?

„Uszkodził mi się mały opryskiwacz, którego używałem do środków owadobójczych. Jako że miałem plagę na wysokim bzie czarnym użyłem dużego maroleca z lancą. I tak to sobie zakodowałem. Zapomniałem że tydzień temu pojawiły się kępy koniczyny w trawniku i zmieniłem oprysk. Skleroza. Nowa zasada, skończę pryskać. utylizuję resztki i nie zostawiam ich w bańce. opryskiwacz od razu myję. Trzymaj kciuki. za kilka dni się wyjaśni”

Stosowanie środków chemicznych w ogrodzie…

Tu niestety nie da się już zbyt wiele zrobić, bo mleko zostało rozlane. Nawet jeśli zdecydujemy się na zmywanie preparatu chemicznego z roślin, to już będzie zbyt późno, bo preparat wniknął do rośliny i zaczął wyrządzać nieodwracalne szkody – w końcu w takim celu został stworzony, więc nie ma się czemu dziwić… Nie mniej jednak, coś można zrobić.

RADA:

  • Bądź mądry i ucz się na błędach innych
  • Podpisz każdy spryskiwacz „MNISZEK, „NAWÓZ”, „RANDAP” czy „NA GRZYBY” „NA SZKODNIKI” i nigdy ich nie zamieniajcie!
  • Jeśli możesz, stosuj preparaty „eko” – wyciągi, maceraty i napary
  • Czytaj i stosuj się do zaleceń producenta na opakowaniach chemicznych

Ten wpis, ma na celu uczulić wszystkich, zanim sięgną po środki chemiczne. Na zdjęciach widać jak rośliny wyglądają po jednym dniu… Ale uszkodzenia będą postępować i prawdopodobnie doprowadzą do silnych poparzeń, zasychania liści, pędów a może i śmierci rośliny.  Pamiętajcie, że czasem lepiej zwolnić  i się zastanowić, niż później ponosić straty finansowe za swój pośpiech

Ja oczywiście trzymam kciuki aby było dobrze!

Artykuł Stosowanie środków chemicznych w ogrodzie pochodzi z serwisu W Ogrodzie. Wojciech Wardecki.This post first appeared on W-ogrodzie.com, please read the originial post: here

Share the post

Stosowanie środków chemicznych w ogrodzie

×

Subscribe to W-ogrodzie.com

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×