Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

İnançların Gücü

İnançların Gücü

İnançlar İnsanların yaşamlarını biçimlendiren en önemli güçlerdir. İnsanlar inançlarıyla hareket eder inançları ile olayları değerlendirir ve zihin filtrelerinden geçirirler. Çoğu kez inançların beslediği zihin filtreleri Gerçeği olduğu gibi görmemizi engeller. Bu nedenle hayat yolumuzda ilerlerken inançlarımızı kabul- lerimizi ve hayattaki deneyimimizi şekillendirecek tecrübelerimizi Nakış Nakış işlerken, inançlarımızı kalıplarımızı, düşünce yapımızı, problemlerin çözümüne yaklaşım biçimimizi sürekli olarak güncellemek ve değerlendirmek zorundayız.

37-İnançların Gücü-12

 Basit bir inanç

Kilo vereceğine Inanmayan Bir kişi aslında aşırı kilolu olmasının normal bir durum olduğuna yürekten inanan bir kişidir. Böyle bir kimse bu inanç kalıbını değiştirmediği müddetçe hangi diyeti uygularsa uygulasın kilo vermeyecektir. Başka bir örnek verelim, hayatta belirli bir işi başaracağına asla inanmayan bir kişi yine bu inancının gereklerini yaparak haklı çıkacaktır ve asla başarıya ulaşmış olmayacaktır. Başarıya ulaşmasının önündeki en büyük engeller, başarıya olan inancını zedeleyen ve başarısız olduğunu düşündürmeye sevk eden çürük inançlarıdır. Kişi anlamsızca bu çürük inançlara tutunur. Oysa başarı, isteyen herkesin ulaşabileceği ve bazı bedelleri olan hedeflerden başka nedir ki?

Etiketler:inançların gücü, inanç kalıpları

The post İnançların Gücü appeared first on Medcezir.net.This post first appeared on Medcezir.Net - Teknoloji, Sağlık, Güzellik Ve B, please read the originial post: here

Share the post

İnançların Gücü

×

Subscribe to Medcezir.net - Teknoloji, Sağlık, Güzellik Ve B

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×