Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Bilgisayarı Hızlandırmanın En Basit Yolları

Bilgisayarı Hızlandırmanın En Basit Yolları

Bilgisayarınızı hızlandırmak ister misiniz? Eğer uzun süredir format atmamışsanız ve donanımınız da iyi ise fakat yine de PC hızlı çalışmıyorsa aşağıda vereceğimiz yolları deneyin ve hızlandığını görün.

  1. Başlat/Çalıştır/menüsüne gelerek %temp% Yazın Ve karşınıza çıkan bir sürü gereksiz temp dosyalarını bir çırpıda silin. PC ağır bir yükten kurtulacaktır.
  2. Ayda bir kez güçlü üfleyici ile bilgisayarın bileşenleri üzerinde toplanmış küfleri tozları alın. Böylece kısa devre olasılığını yok edersiniz. Fanların daha iyi çalışmasını sağlarsınız.

39-Bilgisayarı Hızlandırmanın Yolları-12

  1. Masaüstü bileşenleri tek bir dosyada toplayın. Masa üstü saf ve sade olsun.
  2. Disk birleştirme işlemini mutlaka 30 günde bir yapın. Bilgisayarım, C diski sağ tıklayın-özellikler-Araçlar-şimdi birleştir deyin ve her disk için bunu yapın.
  3. Her açılışta gereksiz çalışan programları engelleyin. Başlat-çalıştır-msconfig-başlatma sekmesi altında kutucukları boşaltın. Daha hızlı başlayacaktır.
  4. Harddiskinizin en az yüzde ellisinin boş olmasına dikkat edin. Format atarken de C diskinin en az 150 GB olmasına dikkat edin.
  5. Yılda bir kez işlemcinin termal macununu değiştirin.

 

Etiketler: Bilgisayarı Hızlandırmanın En Basit Yolları

Bu konuda bunlar var En güzel tıg tulbent oyaları, TIH OYALARI

The post Bilgisayarı Hızlandırmanın En Basit Yolları appeared first on Medcezir.net.This post first appeared on Medcezir.Net - Teknoloji, Sağlık, Güzellik Ve B, please read the originial post: here

Share the post

Bilgisayarı Hızlandırmanın En Basit Yolları

×

Subscribe to Medcezir.net - Teknoloji, Sağlık, Güzellik Ve B

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×