Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Değişim Üzerine

Değişim Üzerine

Değişim hayatın Temel prensibidir. Hayatta görebildiğimiz ve göremediğimiz her şeyi sürekli olarak değişmek ve dönüşmektedir. Bazı insanlar ise sabit kalıplarla yaşamayı tercih ederler. Başarılı olmak isteyen insanların sabit kalıpları atıp esnek düşünce tarzını benimsemeleri ve değişen durumlar karşısında değişik tutumlar sergilemeleri gerekir.

İçinde bulunduğumuz durum tamamen umutsuz bir durum olabilir. Ama üzülerek sıkılarak ve umutsuzluğa kapılarak bu durumu daha da kötüleştireceğinizin farkına varmanız gerekir. Eğer bahane istiyorsanız binlerce bahane üretebilirsiniz. Fakat başarıya giden yolda bahanelerine yer yoktur. Sorunlar görülür ve onları açmak için insan çaba sarf eder. Problemin çözülmesi için, stratejisini ve bakış açısını değiştirir ve tekrar sorunu çözmek için çabalamaya devam eder. Sorunu çözene kadar problemin üzerinde durur. Bir şekilde sorun mutlaka çözülür. Sorunun çözümünü daha önce yapmış kişileri modellemek taklit etmek ve onların denediği stratejileri  denemek her zaman size ekstra zaman kazandırır.

36-Değişim Üzerine-11

 

Başarı nasıl Elde edilir?

Başarı formülü şudur; başarı değişimden geçer

Değişimden korkmak daima başarısızlığı getirir. Başarının yüzde doksan dokuzu Hemen karar vermek ve hemen harekete geçmektedir. Bunun için ihtiyaç duyacağınız şey yüksek bir moral motivasyon gücüdür. Dışardan motivasyon gücünü alamıyorsanız kendi iç kaynaklarımızdan sorgular yardımıyla bulunduğumuz durumdan kurtulmanız gerektiğini Telkin eden yeni düşünce kalıpları yaratabilirsiniz. Böylece değişimi kabullenmiş olur ve başarının yolunu daha kısa sürede kat edebilirsiniz.

Etiketler: değişim, başarı, Başarı nasıl Elde edilir, Başarı formülü

Bu konuda bunlar var oya dantel

The post Değişim Üzerine appeared first on Medcezir.net.This post first appeared on Medcezir.Net - Teknoloji, Sağlık, Güzellik Ve B, please read the originial post: here

Share the post

Değişim Üzerine

×

Subscribe to Medcezir.net - Teknoloji, Sağlık, Güzellik Ve B

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×