Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Jeden kot, dwa podejścia + Chwile bliskości i film "The Girl with All the Gifts"

Tags: siauml mnie kiedy
15.01.2017

Witajcie Kochani. Weekend postanowiliśmy z Lubym spędzić całkowicie w domu, na budowaniu więzi z Bastet. W niedzielę rano wstaliśmy razem i malutka przybiegła do mnie, ocierała się i prosiła o jedzonko. Dostała pół pasztetu, a drugie pół dał jej Luby. Problem w tym, że Bastet po jedzeniu podchodzi tylko do mnie, a Lubego w najlepszym wypadku ignoruje i kiedy on próbuje jej dotknąć lub poruszy się, żeby podrapać nos itp., to następuje wielka ucieczka. Również wizyty w pokoju malutka mocno ogranicza i wychodzi bardziej dopiero, kiedy jestem tylko ja. Czasem łapie mnie również w przejściu z pokoju do pokoju. Ten stan rzeczy musi się oczywiście zmienić i jestem pewna, że ta zmiana nastąpi, ale dwa dni nieobecności Lubego i z goła różne od mojego podejście do kocich spraw wychowawczych wprowadziły lekki zamęt w kocim świecie:)

Pamiętacie, jak zmieniłam taktykę i oswajam kicie ze sobą całkowitym bezruchem? Po oferowaniu jedzenia, to ja zawsze czekam na jej pierwszy krok, nie staram się głaskać, nie ruszam się za bardzo i po prostu w ten sposób to ona sama wyznacza granice naszej bliskości. Luby natomiast chciałby żeby szybciej się otworzyła i jest bardziej energiczny ode mnie. Teraz Bastet musi się przyzwyczaić do dwóch, odmiennych "trybów działania":)

Dzisiaj wieczorem siedziała pod łóżkiem i przyszła do mnie, kiedy Luby zniknął w łazience i brał prysznic. Przetrzymałam ją, aż skończył. Wymiziałam i poczytałam "Alicję po drugiej stronie lustra" i później Luby dał jej pasztet. Było trochę lepiej, bo nie czmychnęła od razu, ale w końcu jednak zwiała, kiedy próbował się do niej zbliżyć:)


W nocy znów była porcja zabaw i głaskania.


Bastet porusza się z prędkością światła!:)
Skończyło się głaskaniu podczas spania, bo małej przymknęły się oczka. Raz obudziła się z miauknięciem, ale zaraz zasnęła z powrotem:)
Później zachciało jej się zabawy i  pobawiłyśmy się laserkiem:D Bastet bardzo się spodobało i rozkręciła się do tego stopnia, że później chciała złapać ruchomy pasek wiadomości na telewizyjnym ekranie. Wystarczyło spokojnie powiedzieć "nie wolno" i pasek został uwolniony:P uffff:))

Zauważyłam, że kicia chyba zaczyna rozumieć, że nie przepadam za wbijaniem pazurków  i zamiast we mnie, wbija obok w podłogę:) Kiedy przenosi się na mnie, to przestaję głaskać, piszczę boleśnie (z wyczuciem, żeby jej nie przestraszyć) i wznawiam dopiero, gdy mnie nie udeptuje. Ten sposób na razie działa.
Wczoraj po spaniu, zanim wpadła w zabawowy nastrój, jedynie lekko się we mnie wpiła i jako zapowiedź super nastroju, chciała mnie chyba uraczyć pieszczotliwym ugryzieniem?:) Niby do odważnych świat należy, ale gdy Bastet szeroko rozwarła paszczę, to spękałam i zainteresowałam ją czymś innym:)
Wiem, że Luby nie miałby nic przeciwko takiemu kociemu okazywaniu uczuć, ale ja po prostu jakoś nie mam odwagi. Mogę się również zasłonić alergią, hihi. Tak, tak mając alergię na kota, można bez obaw z jednym zamieszkać, wystarczy stopniowo chłonąć alergen i aaapsik:D

16.01.2017

Dziś rano Bastet powitała mnie ocieraniem i dostała poranną porcję kociego pasztetu:) Zaczynamy dbać o linię, a więc dawkujemy rozsądnie (nasza dzidzia to prawdziwy żarłoczek:)), zwłaszcza że Luby również będzie ją chciał nakarmić, kiedy wróci wieczorem:)
Po jedzonku było troszkę mniej pieszczot niż wczoraj, ale za to przez dwie godziny oglądałyśmy razem telewizję:) Bastet grzecznie leżała obok mnie (w rozsądnej odległości) i spała. Były także zabawy z laserem, bo kicia była dziś strasznie pobudzona i do tej pory bryka (15.00) i szaleje:)

Zagląda w różne miejsca, buszuje  praniu i gania się z muchami.
Zdecydowanie nie jest w nastroju na pieszczotki, ale za to co jakiś czas przebiega obok mnie wesoło i również wpada poobserwować, jak stukam palcami w klawiaturę i piszę tego posta:)


Jest ciekawska i zdecydowanie bardziej odważna. Mam nadzieję, że kiedy zobaczy dziś Lubego, to nie będzie uciekać i da mu się choćby przelotnie dotknąć.

Zwróciłam uwagę na to, że coraz bardziej się wokalizuje. Wydaje takie śmieszne, cichutkie "nyu" kiedy na przykład wskakuje na sofę, albo kiedy zobaczy muchę i poluje. Kiedy przyszła mi na spotkanie dziś rano, to także wydała ten odgłos.
Bez wątpienia coś to oznacza, a być może nawet poszczególne "nyu" nieco się różnią między sobą, ale moje niewprawne ucho jeszcze nie jest w stanie wychwycić różnic?

UPDATE:
Bastet nadal nie jest wylewna w stosunku do Lubego, ale jest trochę lepiej, bo po zjedzeniu pasztetu nie rzuca się natychmiast do ucieczki i dzisiaj nawet obserwowała go spod stołu:)
Kiedy karmiłam ją pasztetem po północy, to wyraźnie domagała się jeszcze takim jakby chrobotliwym miauczeniem...strasznie to było słodkie, ale nie uległam, bo wiecie, to prawdziwy żołądek na nóżkach i nadmiar jedzenia nie sprzyja kociej sylwetce.

00.28 Bastet gania obok mnie za papierową kulą:D

Gonitwa zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie, ponieważ po raz pierwszy kotka w zabawie zbliżyła się na taką odległość. Była ostrożna i porzucała kulę, ale nie rezygnowała z dalszej zabawy...która trwała zaledwie kilka minut, ale wymagała odwagi:)

17.01.2017

Przez cały dzień Bastet nie odstępowała mnie na krok. Leżała obok na sofie, kiedy oglądałam telewizję i chodziła za mną. Była także chwila przytulania:)
Moja kicia coraz lepiej radzi sobie ze wskakiwaniem na sofę. Z początku wbijała pazurki i podciągała się, a teraz wskakuje jak akrobatka:D
Po wieczornej dawce spania na sofie, dostała wielkiego przypływu energii i przez długi czas szalała z papierowymi kulami i korkami.
Papierowe kule to jedne z jej ulubionych zabawek, bo może je bez trudu nosić w pyszczku:)

18.01.2017
Dzień rozpoczęłyśmy od tuńczyka:) Bastet już na mnie czekała i naprawdę muszę uważać, żeby na nią nie wejść, bo lubi się ocierać i przemykać między nogami. Później była zabawa, a kiedy sąsiedzi zaczęli szaleć z odkurzaczem i brzęczeć butelkami, to niestety nieco odebrało jej to animuszu:) U nas nadal sprząta miotła:))

Onieśmielona Bastet przysnęła więc po zabawie pod stołem i dopiero jak było trochę ciszej, to przyszła do mnie na sofę po pogłaski:D Całą tą naszą sielankę przerwały wstrętne muchy, które pobudziły instynkt łowiecki malutkiej:) Poganiała za nimi, a teraz śpi:)
Muszę Wam jeszcze opowiedzieć o filmie "The Girl with All the Gifts" (2016). Jest to połączenie horroru, dramatu i thrillera. Akcja toczy się w przyszłości, jakiej z całą pewnością trudno się spodziewać. Ja podeszłam do tego filmu bez uprzedniego oglądania zapowiedzi i zupełnie nic o nim nie wiedząc i autentycznie byłam zaskoczona. Sam pomysł jest ciekawy, gra aktorska bardzo dobra i miłośnikom dystopii produkcję tę polecam z czystym sumieniem. Film oparty jest na książce pod tym samym tytułem. Główna bohaterka, mała dziewczynka Melanie stawia czoła światu i również samej sobie. Walczy o przetrwanie i swoją postawą wzbudza emocje nie tylko towarzyszy podróży.  Ode mnie "The Girl with All the Gifts" dostaje osiem tłuściutkich, różowych słoni.

Zamieszczam trailer, który nieco odsłania fabułę, więc jeśli chcecie sobie zrobić super niespodziankę,to lepiej go nie oglądajcie i od razu włączcie film:)


A może już widzieliście? Podobał się Wam?


Życzę Wam bardzo miłego, spokojnego dnia i przesyłam cieplutkie uściski!:)

PEACE


This post first appeared on Happyafterblog, please read the originial post: here

Share the post

Jeden kot, dwa podejścia + Chwile bliskości i film "The Girl with All the Gifts"

×

Subscribe to Happyafterblog

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×