Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Pozytywnie zielony zakątek kuchenny:) + Sznurkowa osłonka na doniczkę DIY

Witajcie Kochani, Muszę Wam po prostu pokazać mój malutki zielony zakątek w kuchni, a chodzi konkretnie o to, że byłam wczoraj trochę przygnębiona, no i zaczęłam strasznie się miotać, bo przecież jak to tak, żeby człowiek o rok starszy chodził przybity?? To moje miotanie się, zawiodło Mnie wprost do kuchni, ale bynajmniej nie byłam głodna. Zabrałam się za przemeblowanie w zielonym kąciku Przy Oknie. Zmobilizowała mnie paprotka, która podmordowana pod naszą nieobecność wypuściła wreszcie nową gałązkę i tchnęła we mnie cień nadziei. Kiedy już prawie skończyłam przestawianie, w drzwiach stanął mój Luby. Czaił się i czaił, a za plecami miał dla mnie wielką niespodziankę. Zapiszczałam z zachwytu i od razu znów zaczęłam gmerać przy oknie. W moich progach zawitały milutkie kaktusiki, a wraz z nimi jeszcze więcej pozytywnej energii.
Zieleń w zimie działa cuda!

Kaktusy stanęły w zacnym towarzystwie Aloesów, Kalanchoe i Zielistki Sternberga, której odnóżkę jakiś czas temu podniosłam u znajomych na klatce schodowej, bo odpadła od głównej rośliny i wyglądała bardzo żałośnie.

Teraz moja zielona Zielistka ma się o wiele lepiej i już odrobinkę podrosła. W ogóle, to okazuje się, że Zielistka Sternberga potrafi oczyszczać powietrze z Metanalu, Ksylenów i Toluenu. Bardzo się cieszę, że nie uschła i postanowiła zadomowić się w mojej doniczce:)

Gromadka Aloesów zrobiła się za to bardzo kapryśna i zażyczyła sobie, aby jej natychmiast zrobić jakiś kubraczek na nudną, plastikową doniczkę. Pobiegłam więc po sznurek i szydełko i wydziergałam Aloesom taką oto osłonkę:
 Co na nią powiecie?

Jeśli się Wam szydełkowa, sznurkowa osłonka na doniczkę spodobała i macie ochotę odziać tak jakiegoś swojego kwiatka, to wystarczy zacząć od odpowiedniej do wielkości doniczki oczek łańcuszka a później przerabiać półsłupki nawijane, przy każdym kolejnym okrążeniu wbijając się w najbardziej tylne części oczek półsłupków nawijanych z poprzedniego okrążenia. Przedostatnie okrążenie jest z półsłupków a ostatnie to oczka ścisłe (robione przez obie pętelki półsłupków).
*          *          *          *          *          *          *          *          *          *          *          *          *          *          *
Trzymajcie się cieplutko! Przesyłam Wam zielony power i dużo buziaczków!:)

PEACEThis post first appeared on Happyafterblog, please read the originial post: here

Share the post

Pozytywnie zielony zakątek kuchenny:) + Sznurkowa osłonka na doniczkę DIY

×

Subscribe to Happyafterblog

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×