Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Kadın Sağlığı Ve Saç Dökülmesi

Kadın Sağlığı Ve Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi veya kellik erkekler ve kadınlar için yaygın bir sorundur. Fakat kadınlarda da daha az olarak görülebilir. Androjenetik alopesi, alopesi areatalar ve travmatik alopesi gibi üç temel saç dökülmesi türü vardır. Diş deseni saç dökülmesi kalıtsal duyarlılığa bağlı olarak ortaya çıkan bir saç dökülmesidir. Bu sorun genellikle menopozdan sonra görülür. Yaşlanma, aile öyküsü ve hormonlardan kaynaklanmaktadır. Kadın saç dökülmesine fazladan yüz veya vücut tüyleri de dahil olmak üzere hormonal dengesizliğin bazı diğer belirtileri eşlik eder. Saç dökülmesi sosyal olarak kabul görmediği için kadınlarda aşağılık kompleksi geliştirebilir. Bu nedenle derhal müdahale edilmelidir. Dişi desen saç dökülmesini tedavi etmenin birkaç yolu vardır. Saç dökülmesi tedavisinde ilaç minoksidil kullanımını içerir. Bu FDA onaylı ürün saç büyümesini uyarır. Anthralin, etkilenen deri üzerindeki bağışıklık işlevini değiştiren başka bir tedavi seçeneğidir. Oral ve topikal estrojenler dişi model saç dökülmesinin tedavisinde önerilmektedir.

Saç Dökülmesi Tedavisi

Tedavinin, saç dökülmesinin hormonal dengesizlikten kaynaklanması durumunda saç büyümesini düzenlediğine inanılıyor. Prempro da dahil olmak üzere hormon replasman hapları artı menopozdan sonra bir tedavi seçeneği olarak kullanılabilir. Eğer ilaç etkili değilse, saç ekiminin tedavisini saç uzmanından yaptırmanız önerilir. Bu işlem lokal anestezi altında çeşitli oturumlarda yapılır. Kadınlarda saç dökülmesi için bazı koruyucu önlemler var. Zeytin, badem ve şist yağını kullanarak baş masajı oldukça avantajlıdır. Saç foliküllerini uyarır ve saç büyümesini teşvik eder. Karbonhidrat, kalsiyum, protein, folik asit, B6, B12 ve C vitaminleri ve minerallerden zengin dengeli bir diyet geçirin. Isıya rüzgara ve güneşe aşırı maruz kalmaktan kaçının. Saç kurutucularının ve güçlü kimyasalların kullanımından kaçının.

Kadınlarda saç dökülmesi, saç dökülmesi, Kadınlarda saç dökülmesi tedavisi

The post Kadın Sağlığı Ve Saç Dökülmesi appeared first on Medcezir.net.This post first appeared on Medcezir.Net - Teknoloji, Sağlık, Güzellik Ve B, please read the originial post: here

Share the post

Kadın Sağlığı Ve Saç Dökülmesi

×

Subscribe to Medcezir.net - Teknoloji, Sağlık, Güzellik Ve B

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×