Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Gribe İyi Gelen Besinler

Gribe İyi Gelen Besinler

Boğaz ağrısı, boğazda şişme veya kuruma olduğunda Gribe iyi gelen besinler boğazını rahatlatabilirler. Bununla birlikte boğazınız için yeterince sıvı besinler almalısınız. Yeterli sıvı almak mukusunuzu inceltiyor ve tıkanıklığı azaltıyor.

Hindili sandviç Yaparak Tüketin

Saf protein, sağlıklı bir diyetin önemli bir parçasıdır. Ve böyle hissetmemenize rağmen, protein alırsanız  vücudunuza hastalıkla savaşmak için enerji vermiş olacaksınız. Protein bol miktarda hindi etinde bulunmaktadır.Gripten kurtulmak için sebze suyu tüketebilirsiniz. Bağışıklık sistemini güçlendiren, vücudunuzun mikroplara karşı savunmasını sağlayan antioksidanlar sebze suyunda bolca bulunmaktadır.

Tavuk çorbası Gribi Önler

İhtiyacınız olan sıvıları almanıza yardımcı olur ve sizi besler. Bazı bilimsel kanıtlar, tavuk suyunun gribe karşı etkili olduğu yönündedir. Sıcak tavuk çorbası,  vücudunuzu bakteri ve virüslerden korumanın yolunu artırabilir.

Sarımsak Tüketin

Gripten biraz olsun kurtulmaya başlarken yavaş yavaş kendinize gelmeye başladığınızda sarımsak içeren gıdaları çorbaları tüketin ki bağışıklık sistemini güçlü olsun.

Zencefil Gribe İyi Gelir

Zencefil Midenizin ve mide bulantınızın rahatlamasına yardımcı olabilir. Bazı çalışmalar zencefilin iltihap kurutucu olduğunu ortaya çıkarmıştır. Zencefili taze rendelenmiş olarak veya toz halinde diğer gıdalara ekleyebilirsiniz.

Sıcak çay

Bazı antioksidanları almak için yeşil, oolong ve siyah çay için. Burun tıkanıklığınızı gidermek için buharı kullanın. Bir tencereyi kaynatarak çıkan buharı soluyun.. Boğazınıza boğazını yatıştırmak için bir kaşık bal ve limon sıkın.

Muz Potasyum Kaynağıdır

İster dilim kesilsin ister  bütün yiyin, muz midenin en kolay sindirebileceği besinlerden biridir ve potasyum kaynağıdır. Bulantı, kusma ve ishale maruz kaldıysanız muz işinizi görecektir.

Kızarmış ekmek

Hastalıkla savaşırken tost veya krakerler uygun gıdalardır. Tavuk şehriye çorbası ile bağışıklık sisteminizi ve virüslere karşı direncinizi güçlendirebilirsiniz.

Kafeinsiz ve Asitsiz Sıvı Tüketimi

Grip veya nezle iken asitli içecekler içmek boğazı ve üst sistemleri tahriş edecektir. Bu nedenle grip olduğunuzda en azından bir haftalığına bu tür içeceklerden uzak durun. Besinlerinizi ne çok sıcak ne de çok soğuk olarak alın. Vücudun mikroplarla savaşabilmesi için bol miktarda su alın.

Sarımsak En Doğal Antibiyotiklerden…

Yemeklerinizde sarımsak bulunursa doğal olarak vücudun savunmasına yardımcı olursunuz. Sarımsak iyi bir anti biyotik olarak bakterilere ve virüslere karşı koruma sağlar. Tedavi olunursa 1 haftada, tedavi olunmazsa 7 günde iyileşen grip kronik hastalığı olmayanlar için ölümcül riskler barındırmasa da çocuklarda yüksek ateş nedeni ile başka hastalıklara davetiye çıkaracak kadar sinsi bir hastalıktır. Bu yüzden gribe karşı korunmak gribe yakalandıktan sonra korunmaktan daha iyidir. Sıkı giyinmek terli iken dolaşmamak düzenli uyumak ve beslenmek grip nezle olanlara yakın olmamak ve el- ayak temizliğine dikkat etmek sizi gribe karşı koruyabilir.

The post Gribe İyi Gelen Besinler appeared first on Medcezir.net.This post first appeared on Medcezir.Net - Teknoloji, Sağlık, Güzellik Ve B, please read the originial post: here

Share the post

Gribe İyi Gelen Besinler

×

Subscribe to Medcezir.net - Teknoloji, Sağlık, Güzellik Ve B

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×