Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Google Hesabı Nedir? Google Hesabı Açma ve Google Hesabı Silme

Google Hesabı, tüm Google servislerini kullanabilmeniz için gerekli olan tek bir ana hesaptır. Google hesabı sahibi olan bir kullanıcı Google’ın birçok servisini tekrar kayıt olmasına gerek kalmaksızın Google hesabı üzerinden kullanabilir.

Google Hesabı Açma

Bir Google hesabı oluşturmanın iki farklı yolu vardır. Bunlardan ilki bir Gmail hesabı edinmekten geçiyor. Şayet bir Gmail hesabı edinirseniz bu hesabınızı Google hesabı olarak kullanabiliyor ve bu hesap yardımıyla tüm Google ürünlerini tek bir ana hesap üzerinden kullanabiliyorsunuz. Tabii Google bizi zorunluluk altında bırakmıyor ve diğer mail sahibi olan kullanıcıları da Google hesabı yapıyor. Yani bir Gmail uzantılı mail adresine sahip olmaksızın da Google hesabı oluşturabilmeniz mümkündür.
Gmail ile bir Google Hesabı Oluşturmak;
Gmail ile bir Google hesabı oluşturmak için öncelikle buraya tıklayın karşınıza gelen formu istediğiniz kişisel bilgilerinizle doldurun ve hesabınızı onaylayın. Bu kayıt olma işlemini tamamladıktan sonra hem adınıza kayıtlı bir Google hesabı sahibi olacaksınız hem de bu Gmail hesabınızı bir Google hesabı olarak Google servislerinde kullanabileceksiniz.
Gmail olmadan bir Google Hesabı Oluşturmak;
Gmail hesabınız olmasa dahi bir Google hesabı sahibi olabilirsiniz. Öncelikle buraya tıklayarak Google hesabı oluşturma sayfasına ulaşın. Karşınıza gelen kayıt forumunda gördüğünüz üzere, “Kullanıcı Adınızı Seçin” kısmının hemen altındaGeçerli e-posta adresimi kullanmayı tercih ediyorum linki göreceksiniz. Bu linke tıkladıktan sonra mevcut e-posta adresini kullanarak bir Google Hesabı oluşturmuş olacaksınız. Şimdi bu Google hesabı sayesinde Google’ın tüm servislerini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Hesabı Silme

  • Buraya tıklayarak giriş yapmadıysanız Google hesabınızla giriş yapın.
  • "Hesap tercihleri" Bölümüne giriş yapıp burada yer alan  Hesabınızı veya hizmetleri silin’e tıklayın.
  • Google Hesabı'nı ve verileri sil seçeneğini seçin.
  • Alt tarafta yer alan onay kutucuklarını işaretleyin ve son olarak Hesabı Sil seçeneğine tıklayın.
  •   wmaraci.com/nedir/                                                                                                                                                                            KAYNAK: Nedir?


This post first appeared on Seo Uyumlu Makale - Webmaster Blogu, please read the originial post: here

Share the post

Google Hesabı Nedir? Google Hesabı Açma ve Google Hesabı Silme

×

Subscribe to Seo Uyumlu Makale - Webmaster Blogu

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×