Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

۷ اقدام لازم، هنگام شروع یک کسب و کار در رکود اقتصادی

شروع هر کسب و کار با چالش و اضطراب‌های فراوانی همراه است؛ چالش و اضطراب‌هایی که اگر با  رکود اقتصادی جامعه  همگام شود، چندین برابر نیز خواهدشد. به نظر شما در چنین شرایطی راه حل چیست؟ برای موفقیت یک کسب و کار تازه در این بحبوحه و بحران، چه اقداماتی باید انجام داد؟

در ادامه این مقاله، از پیشنهادات بری ملتز( یکی از کارآفرینان موفق)، برای شروع یک کسب و کار، در رکود اقتصادی خواهیم گفتم.

اقدامات مهم، هنگام شروع کسب و کار در رکود اقتصادی

۱٫ به دنبال فروش مُسکن باشید

در طول زمان‌های رکود اقتصادی، مردم تنها زمانی که در معرض درد هستند یا به تعبیری احساس نیاز شدیدی به  خریدِ چیزی می‌کنند، خرید می‌کنند. در  چنین شرایطی شما باید به دنبال فروش یک مُسکن در کسب‌ و کارتان باشید. برای این منظور، به دنبال درک و یافتن افراد یا کسب و کار‌های دردمند باشید و از طرفی دیگر بیابید چه کسی پول کافی برای برطرف کردن این درد را دارد؛ بعد از آن دریابید که نقش شما در این میان چیست و چرا باید این دو گروه  به شما و کسب و کارتان روی آورند؟

۲٫ عاشقانی مثل خودتان بیابید

یکی از دلایل مهم نابودی مشاغل در شرایط رکود اقتصادی، مردم و طرز فکرشان هستند. در چنین شرایطی شما به یک فردِ با روحیه و قوی که همانند شما عاشق کارتان باشد، نیاز شدیدی دارید؛ کسی که شما را در این شرایط همراهی کرده و با شما بماند…

۳٫ مشتریانتان را نشان دهید

از فکر کسب و کار‌های تخیلی و فانتزی و یا کسب و کارهایی که نیاز به تجزیه و تحلیل گسترده‌ای دارد بیرون بیایید. بیرون بروید و از مردم بپرسید: ” آیا محصولات ما را می‌خرید؟” به یاد داشته باشید جواب این سوال، پاسخ تنها یکی از نیاز‌های شما را می‌دهد.

۴٫ به فکر پرداخت نقدی نباشید

مشتریان برای شما پول می‌آورند چه با پرداخت نقدی و چه با پرداخت غیر نقدی…

جهت افزایش فروش‌‌تان، امکان پرداخت غیر نقدی برای خرید محصولات یا دریافت خدمات‌ خود را فراهم کنید؛ چراکه با این کار، کسب و کار شما قوی‌ و پررونق‌تر خواهدشد.

۵٫ جایگاه‌تان را پیدا کنید

در ابتدا، تمرکز خود را بر روی کیفیت ارائه خدمات‌تان بگذارید؛ اما  توجه داشته باشید که خیلی کسب و کارتان را تحت فشار نگذاشته و منابع‌‌تان را بیش از حد کم نکنید.

۶٫ ارزان باشید

منابع‌تان را بیابید، سعی کنید هزینه‌های اضافی در کسب و کارتان را حذف کرده و خدمات و محصولاتی ارزان ارائه دهید.

۷٫ تمام سرمایه خود را از دست ندهید

همه کسب و کارها در طول فعالیت خود چندین بار نیاز به تغییر و یا تکامل دارند؛ با این حساب تمام سرمایه خود را در همان ابتدای شروع کسب و کارتان صرف نکنید. بخشی از پول خود را برای تغییرات کاری‌ پس‌انداز کنید.

کارتیمی را به صورت تخصصی بیاموزید…

مجموعه تخصصی آموزش و مشاوره تیم سازی بیست و یک

جهت دریافت خدمات مجموعه تخصصی آموزش تیم سازی بیست و۱، با ما تماس بگیرید.

نوشته ۷ اقدام لازم، هنگام شروع یک کسب و کار در رکود اقتصادی اولین بار در بیست و1. پدیدار شد.This post first appeared on مجموعه تخصصی آموزش تیم سازی, please read the originial post: here

Share the post

۷ اقدام لازم، هنگام شروع یک کسب و کار در رکود اقتصادی

×

Subscribe to مجموعه تخصصی آموزش تیم سازی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×