Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Palyaço Burun (Etli Burun) İçin Estetik Ameliyat

Burunda şekil bozuklukları arasında yer alan bir sorun da, burnun etli, kalın ve büyük olmasıdır.

Etli burun olarak adlandırılan bu deformiteye bazen palyaço burun da denmektedir. Palyaçoların burunlarının büyük ve yuvarlak olmasından esinlenerek verilen bu isim sorunu tanımlamaya yeter.

İlgili konu: Burun Estetiği Olan Kişiler Ne Kadar Sürede İyileşir?

Burun ucunun büyüklüğü kıkırdakların iriliğinden değil de, burun derisinin etli ve kalın olmasından ise burun etinin inceltilmesi ve şekil verilmesi için yapılabilecek işlemler vardır. Deri altındaki yağ dokusunun azaltılması, kıkırdakların daha üçgen bir şekilde forme edilerek kıkırdak yamaları ile biçimlendirilmesi mümkündür. Burun tabanının genişliğinin azaltılması için gerekirse deri bile kesilerek atılabilir.

Burun derisinin kalınlığı fazlaysa, sözü edilen manevralarla küçültme işlemi yapıldığında iyileşme ince derisi olanlara kıyasla daha uzun sürebilir ve daha yavaş olabilir. Bu süreçte, gerekirse ödemin geçmesini hızlandırmak için bazı ilaçlar ve steroid enjeksiyonları kullanılabilir.

The post Palyaço Burun (Etli Burun) İçin Estetik Ameliyat appeared first on Prof. Dr. İsmail Kuran.This post first appeared on Prof. Dr. İsmail Kuran -, please read the originial post: here

Share the post

Palyaço Burun (Etli Burun) İçin Estetik Ameliyat

×

Subscribe to Prof. Dr. İsmail Kuran -

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×