Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Birden Çok Estetik Ameliyatın Bir Arada Yapılması Mümkün mü?

“Hocam, 2 ay sonra kızım evleniyor ve düğünde çok güzel görünmek istiyorum. Yüzümü, karnımı ve göğüslerimi aynı anda ameliyat ettirmek istiyorum.”

“Doktor Bey, yüzümden şikayetçiyim ama aynı anda burun ucumu da düşük buluyorum. Bir Arada yapabilir mi?”

Yukarıda verdiğim örnekler, nadir olarak karşılaştığım durumlar değil. Özellikle, aynı anda birden çok cerrahi işlemi bir Arada yaptırmak isteyen hastalarımız olduğu gibi, çoğu zaman belirli sınırlar içinde kalmak koşuluyla, ben de kombine ameliyatlar olarak adlandırdığımız birden çok ameliyatı aynı anda yapmayı tercih ediyorum. Vücudu ilgilendiren ameliyatların kombine edilmesi çok sık tercih ettiğimiz bir durum. Örneğin, meme küçültme Ile Birlikte karın germe veya liposuction ile birlikte vücudun bazı yerlerine yağ enjeksiyonları yapmak, kol germe işlemi sırasında ve bacak germe işlemini de birlikte yapmak sık uyguladığımız cerrahi teknikler.

İlgili konu: Liposuction Ameliyatı Kaç Yaşından Sonra Yapılmalı?

Yüz estetiğinde de kombine işlemler yapmak mümkün. Yüz germe ile birlikte burun estetiği ile göz kapağı ameliyatları bunlara örnek olarak sayılabilir. Kombine ameliyatlarda genel kriterler, hastanın sağlığının elverdiği ve riskleri arttırmadan yapılabilecek işlemleri bir arada yapmak. Toplamında 5-6 saati geçmeyen ve ağır olmayan uygulamaları kabul edilebilir kombinasyonlar olarak tercih ediliyoruz. Daha uzun ameliyatların riski arttırdığına inanıyoruz.

Yapılan araştırmalar, özellikle, karın germe ameliyatları ile birlikte yapılan kombinasyonların riskleri arttırdığını ortaya koymakta.

Özetle, birden çok estetik ameliyat bir arada yapılabilir. İstediğiniz işlemlerden hangilerinin bir arada ve nasıl bir sırayla yapılabileceğini plastik cerrahınızla konuşmakta yarar var.

The post Birden Çok Estetik Ameliyatın Bir Arada Yapılması Mümkün mü? appeared first on Prof. Dr. İsmail Kuran.This post first appeared on Prof. Dr. İsmail Kuran -, please read the originial post: here

Share the post

Birden Çok Estetik Ameliyatın Bir Arada Yapılması Mümkün mü?

×

Subscribe to Prof. Dr. İsmail Kuran -

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×