Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Güllaç nasıl yapılır

Enfes tatlı olan tarifi için, süt, şeker uygun tek kap içine alınarak ısıtılır, şekerler tamamıyla erisin. Oda sıcaklığında ılınmaya bırakılır. Çok sıcak olursa tatlınız hamur olabilir o sebeple el yakmacam olmalı ardından tatlıyı tepsiye döşüyoruz. Yaprağının parlak bölümü üstüne Geliyor Olacak biçimde derince tepsiye koyuyoruz. Her yanı ıslanacak biçimde 2 kepçe süt döküyoruz. 5 yaprağı amaçlı tıpkı işlemi tekrarlayalım ve 5. güllaç da ıslattıktan ardından bu kata ceviz serpelim ve üstüne başka yapraklarını  ıslatarak serelim. Olan şekerli sütten su bardağı civarı alalım içine 2 yiyecek kaşığı gül suyu ekleyip tatlının üstüne gezdirelim. Tatlıyı buz dolabında muhafaza edinizin. En biraz 2 geliyor olacak 3 saat dinlendirdikten ardından üzerini isteğe yönelik süsleyerek servis edebilirsiniz.

Diyet yaparak kilosuna dikkat edenlerin tercih edebileceği light tatlılar arasında yer alıyor. değişik lezzetler arayanların tercih edebileceği lezzettir. Aşağıda yer alan malzeme listesi tarifi yapabilmek için gereken malzemeleri içermektedir.

Bir bütün yaprak: 300 kalori iken 100 gramlık diyet tarzda hazırlanan dilim güllaç ise 110 kalori civarındadır.

10 tane güllaç
bir litreden biraz fazla süt
2 su bardağı kadar şeker
Çekilerek ufalanmış ceviz
2 yemek kaşığı kadar gül suyu (olmazsa olmazı)
Üzerini süslemek için

Fıstık
Ceviz
NarThis post first appeared on Diyet Kilo Verme Diyet Listeleri Programları Zayıflama Kilo Alma, please read the originial post: here

Share the post

Güllaç nasıl yapılır

×

Subscribe to Diyet Kilo Verme Diyet Listeleri Programları Zayıflama Kilo Alma

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×